POLITYKA

500+ nie tylko przywraca nadzieję, ale i napędza… Wstydźcie się liberalni ekonomiści

Program Rodzina 500 plus przyczynił się do wzrostu obrotów w handlu detalicznym, ale to niejedyny powód rosnącej konsumpcji – pisze we wtorek "Gazeta Polska Codziennie".

Zgodnie z prognozami Coface, światowego lidera w ubezpieczeniach, w tym roku możemy spodziewać się wzrostu PKB na poziomie 3,6 proc.

 

Bodźcem wpływającym na wydatki gospodarstw domowych i tym samym na wyższe obroty branży handlowej nadal pozostaje program Rodzina 500 plus. Podczas gdy w 2015 r. dynamika sprzedaży detalicznej wyniosła 3,7 proc., licząc rok do roku, a w 2016 r. zwiększyła się do 5,7 proc., to w pierwszych czterech miesiącach 2017 r. sięgnęła 6,9 proc.

 

Zdaniem Grzegorza Sielewicza, głównego ekonomisty Coface w centralnej Europie, większa konsumpcja gospodarstw domowych nie jest jednak tylko zasługą programu Rodzina 500 plus. Polacy są skłonni kupować coraz więcej, a ich możliwości zakupowe wspiera poprawa sytuacji na rynku pracy i dynamiczny wzrost wynagrodzeń. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Przemysław Wipler odchodzi z polityki

Redakcja malydziennik

Polska – Izrael dwa bratanki!

Redakcja malydziennik

Poznaj wstrząsającą relację ojca, który porwał ze szpitala własne dziecko! Sąd odebrał już prawa rodzicielskie, na ich tropie jest policja, ale…

Redakcja malydziennik
Ładuję....