CYWILIZACJA

500 kościołów zamkniętych, za to … meczetów otwartych. Tak się buduje kalifat w Europie

500 kościołów zamknięto od roku 2001 w Londynie. Ale jako że natura nie znosi próżni to w tym samym czasie otwarto 423 meczetów. Takie dane podają badacze amerykańskiego Gatestone Institute.

– Londonistan, z jego 423 nowymi meczetami, budowany jest na gruzach angielskiego chrześcijaństwa – podkreślają amerykańscy badacze. – Wielka Brytania staje się coraz bardziej islamska – uzupełnili. Poza liczbą meczetów rośnie również w Wielkiej Brytanii (ze szczególnym uwzględnieniem Londynu) liczba etnicznych Brytyjczyków przyjmujących islam.

 

Wszystko to sprawia, że – jak podkreśla  Maulana Syed Raza Rizvi, jeden z umiarkowanych islamskich kaznodziejów – „Londyn jest bardziej islamski niż wiele państw islamskich razem wziętych”. A proces jego islamizacji nabiera tempa, także za sprawą intelektualistów czy duchownych chrześcijańskich, którzy przekonują – jak były arcybiskup Cantenbury Rowan Williams, że do brytyjskiego prawa trzeba włączyć elementy szariatu. Na londyńskich uczelniach już się to zresztą dzieje.

Źródło: Interfax.ru/Gatestoneinstitute.org

Komentarze

Zobacz także

Bronisz dzieci nienarodzonych, idziesz siedzieć! Feministki chcą wsadzać do więzienia obrońców życia

Redakcja malydziennik

Meksykanie nie tracą nadziei! Spod gruzów ratownicy wyciągnęli żywą dziewczynkę

Redakcja malydziennik

Francja ZAKAZUJE OBRONY ŻYCIA

Redakcja malydziennik
Ładuję....