POLITYKA

4 mln Polskich dzieci objetych programem "Rodzina 500+"

W marcu wsparciem z programu "Rodzina 500 plus" objętych było ponad 3,9 mln dzieci, czyli 56,6 proc. wszystkich dzieci w Polsce – poinformowało w środę Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ministerstwo poinformowało, że łącznie do wszystkich rodzin z programu "Rodzina 500 plus" trafiło ok. 23 mld zł.

 

Resort rodziny i pracy zwrócił uwagę, że świadczeniem wychowawczym objętych jest prawie 2,6 mln rodzin. Wśród nich najwięcej jest tych z dwójką dzieci (58 proc., czyli 1,49 mln). Dalej są rodziny z jednym dzieckiem (28 proc., 725 tys.) i wielodzietne (14 proc., 374,4 tys.).

 

Z informacji ministerstwa wynika, że najwięcej świadczeń trafia do dzieci w województwach: mazowieckim (ponad 565 tys. dzieci, co stanowi 57 proc. wszystkich dzieci w tym regionie), śląskim (prawie 392 tys. dzieci, czyli 51 proc.) i wielkopolskim (prawie 388 tys., czyli 58 proc.). Rodzin, które spełniają kryterium dochodowe umożliwiające wypłatę świadczenia na pierwsze dziecko, jest ponad 1,5 mln, czyli 60 proc. wszystkich rodzin pobierających świadczenie "500 plus".

 

MRPiPS zaznaczyło, że miesięcznie składanych jest przeciętnie ok. 49 tys. wniosków. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Lekarz, który zaoferował kurację Charliemu, ocalił życie tego dziecka! "Charlie Gard jest istotą ludzką zasługującą na szansę, aby przeżyć"

W Polsce jest już ponad milion Ukraińców! To dla nich raj!

ZOBACZ koniecznie do czego doprowadziło ją spotkanie z jasnowidzem! KU PRZESTRODZE!

Ładuję....