CYWILIZACJA

300 zł MANDATU, a nawet nie ruszysz miejsca. NIEWIEDZA kosztuje. Sprawdź, o co chodzi

Można dostać mandat, nie ruszając się z miejsca? Najwyraźniej tak. Policja daje 300 zł kary za nieprawidłowe używanie świateł awaryjnych.

Teoretycznie każdy wie, czym są światła awaryjne i do czego służą. Choć, w jakich sytuacjach ich użyć, to już może być mylące. Nie jest tak jednak z perspektywy policji, która bezlitośnie wlepia mandaty i punkty karne.

 

Światła awaryjne działają nawet przy wyłączonym silniku i są uruchamiane specjalnym przyciskiem. Można ich użyć, gdy coś jest nie w porządku z autem i musimy zatrzymać się w nieprzystosowanym do tego miejscu, np. na autostradzie lub poboczu. Szczególnie jeśli chodzi o wypadek lub kolizję drogową.

 

CZYTAJ TAKŻE SZOK! 12-latki ZGWAŁCIŁY dorosłą kobietę i wszystko nagrały

 

Światła awaryjne muszą być też włączone w czasie postoju w warunkach niedostatecznej widoczności w obszarze niezabudowanym. Można ich także użyć, aby ostrzec kierowcę, jadącego za nami przed niebezpieczeństwem. Należy do takich sytuacji kolizja, korek lub zanim ostro będziemy hamować.

 

Natomiast kiedy nie wolno użyć świateł awaryjnych? Przede wszystkim, gdy zatrzymujemy się lub robimy postój w miejscu niedozwolonym. Wtedy popełniamy dwa wykroczenia: nadużycie świateł awaryjnych i nie stosowanie się do zakazu zatrzymania

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Męczysz się w małżeństwie? Masz dość? Jest wyjście… ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Brutalny mord w Gdańsku! Policjanci zatrzymali 4 Ukraińców!

Redakcja malydziennik

Po 93-LATACH wreszcie dopadła ją POLICJA! Wszystko dlatego, że WROBIŁA ją…

Redakcja malydziennik
Ładuję....