WYDARZENIA

26 bogaczy może kupić połowę ludzkości. Coraz więcej biedaków na świecie

bieda

26 najbogatszych ludzi na Ziemi posiada tyle samo, co biedniejsza połowa populacji.

Organizacja Oxfam w związku z organizacją dorocznego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos opublikowała raport na temat światowego majątku i jego podziału między ludźmi.

W 2018 r. 26 najbogatszych ludzi na Ziemi posiadało tyle majątku, co 3,8 miliarda osób z biedniejszej części populacji.

Wg. raportu osoby biedne doświadczają niesprawiedliwości dwukrotnie: po pierwsze z powodu pozbawienia ich dostępu do usług publicznych i po drugie z powodu większego obciążenia podatkowego.

Ogromnym sukcesem ostatnich 25 lat był ogromny spadek ludności żyjącej w skrajnym ubóstwie, jednak w tym samym czasie rosły nierówności i stanowią one wielkie niebezpieczeństwo. Bogactwo jest coraz częściej niesprawiedliwie skoncentrowane wśród uprzywilejowanych nielicznych, podczas gdy pozostałe miliony ludzi z trudem są w stanie przeżyć.

Wg. raportu uboższa połowa światowej populacji zbiedniała w zeszłym roku o 11 proc. – średnio 500 mln dol. dziennie. W tym samym czasie majątek ponad 2200 miliarderów na całym świecie wzrósł o 900 miliardów dolarów w 2018 roku – czyli średnio o 2,5 miliarda dolarów dziennie. To 12-procentowy wzrost zamożności najbogatszych.

Źródło: Business Insider Polska

Fot. Pixabay

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/zmiany-klimatu-zabijaja-rocznie-co-najmniej-250-000-osob-raport-who/

 

Komentarze

Zobacz także

Szok! Kobieta umiera na RAKA, bo przez 50 lat codziennie używała…

Redakcja malydziennik

Gdy urodził się im syn z Zespołem Downa prosili Boga, by go uleczył. Teraz wychowują dziewięcioro takich dzieci. – To dla nas przywilej. Każdy powinien mieć dziecko z Zespołem Downa!

Redakcja malydziennik

Muzułmański prokurator: "To narodowy obowiązek gwałcić kobiety w podartych spodniach"

Redakcja malydziennik
Ładuję....