POLITYKA

20 mln ludzi na świecie nie ma co jeść. Jest to największy kryzys humanitarny od lat. "Przejmujemy się sprawami, które nie mają szczególnej wagi"

Na świecie 20 mln ludzi brakuje żywności. Organizacja Narodów Zjednoczonych wyliczyła, ile potrzeba aby ich ocalić.

Potrzebna jest kwota rzędu 4,4 mld dolarów. I to do końca lipca. Wśród najbardziej zagrożonych wymienia się mieszkańców Sudanu Południowego, Somalii, Jemenu i Nigerii. Według ONZ świat przeżywa największy kryzys humanitarny od 1945 r.

 

„Trzeba większej świadomości całego świata, aby zdać sobie sprawę, że  ludzkość jest zagrożona. Należy reagować jak najszybciej i dać jedzenie potrzebującym, aby nie było za późno, ale także zająć się przyczynami konfliktów” – powiedział sekretarz generalny Caritas Internationalis, Michel Roy dla włoskiej agencji katolickiej SIR.

 

„Uważam – powiedział – że sumienie jednostek i całego społeczeństwa jest chore. Przejmujemy się sprawami, które nie mają szczególnej wagi, jak na przykład telefonami komórkowymi. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, co jest naprawdę ważne. Papież Franciszek mówi o globalnej obojętności i to jest jedno z wyzwań tego szczególnego czasu”.

 

 

Szef Caritasu mówił, że brak bezpieczeństwa nie ułatwia pomocy. W innych krajach brakuje wspólnot kościelnych, aby dotrzeć do najbardziej potrzebujących.

 

„Kto tak naprawdę zajął się szukaniem rozwiązania tego konfliktu? – pytał sekretarz generalny Caritas Internationalis odnośnie 6 rocznicy wybuchu wojny w Syrii. – Rządzący i żołnierze nie mają problemu z żywnością, lekarstwami. Czy ludzie mają co jeść, czy też nie, zbytnio ich nie przejmuje”.

 

 

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Im naprawdę Bóg rozum odebrał! Z taką opozycją PiS będzie rządził sto lat!

Redakcja malydziennik

Trump odpowiedział Meryl Streep. W słowach nie przebierał

Redakcja malydziennik

MON wydał oświadczenie na temat AIR SHOW 2017! Będzie pokaz lotników?

Redakcja malydziennik
Ładuję....