POLITYKA

19:1! Stany Zjednoczone jak Polska: wszyscy przeciwko Trumpowi

Donald Trump, zgodnie z kampanijnymi zapowiedziami, wycofuje USA ze współpracy przy ochronie klimatu, wypracowanego za administracji Baracka Obamy. Pozostałe państwa przyjmują to do wiadomości.

Wśród agendy hamburskiego spotkania była także kwestia klimatyczna. W 2015 roku w Paryżu wynegocjowano umowę o wspólnej polityce wobec globalnego ocieplenia. Według państw zgromadzonych na szczycie G20 w Hamburgu, te postanowienia są nieodwołalne.

 

Oznacza to odrzucenie postulatu Amerykanów, aby renegocjować umowę. Tym samym nie osiągnięto kompromisu co do kwestii klimatycznej, gdyż 19 pozostałych państw było za jak najszybszą realizacją postanowień paryskich. W dokumencie końcowym szczytu będzie zapis o rezygnacji USA ze wspólnej polityki klimatycznej.

 

Waszyngton ma jednak pomagać innym krajom w skutecznym wykorzystaniu szkodliwych dla środowiska źródeł energii. Dzięki temu może zostać podpisana konkluzja kończąca szczyt G20, co byłoby wydarzeniem bez precedensu.

 

Oprócz kwestii klimatu poruszono także zagadnienia walki z terroryzmem i o likwidacji źródeł dżihadu, a także o handlu międzynarodowym – uzyskano tu pełną zgodę. Hamburski szczyt kończy się dziś.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

Możliwa nowa wojna na Bałkanach. Powstaje nowa armia w Europie

Redakcja malydziennik

Kolejna kompromitacja z Kijowskim w tle! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Kiedy to robimy, działa w nas DIABEŁ! A wielu zdarza się to bardzo czesto

Redakcja malydziennik
Ładuję....