ARCHIWUM

18-latek chciał dokonać zamachu w stolicy Austrii!

18-letni obywatel Austrii z zapleczem migracyjnym został aresztowany w piątek w Wiedniu w związku z podejrzeniem o działalność terrorystyczną – poinformował na konferencji prasowej austriacki minister spraw wewnętrznych Wolfgang Sobotka.

 

Według niego zapobieżono w ten sposób potencjalnemu zamachowi w stolicy Austrii. Podejrzany był obserwowany i około godziny 18 funkcjonariusze policyjnej jednostki specjalnej Cobra zatrzymali go w mieszkaniu przy ulicy Rotenhofgasse w dzielnicy Favoriten w południowej części Wiednia. 

 

Sobotka oświadczył, że ze względu na toczące się dochodzenie nie ujawni na razie dalszych szczegółów sprawy. Jak zaznaczył, zarówno Austria, jak i cała Europa muszą się obecnie liczyć ze stałym zagrożeniem terrorystycznym i dlatego konieczne są "silniejsze instrumenty policyjne". 

 

Rzecznik policji Thomas Keiblinger powiedział wcześniej, że "w ubiegłych dniach nasiliły się sygnały o planowanym zamachu w stolicy", a informacje na ten temat otrzymano od zagranicznych służb wywiadowczych. "Policja, Urząd Ochrony Konstytucji i Cobra współpracowały ściśle" – podkreślił Keiblinger. 

 

Policja skierowała do ludności apel, by zachowywać czujność zwłaszcza w miejscach bardzo uczęszczanych oraz meldować o zauważonych podejrzanych przedmiotach – jak porzucone bagaże. Władze nie potwierdziły na razie podanej przez dziennik "Kronen Zeitung" informacji, że zatrzymany samodzielnie skonstruował ładunek wybuchowy. (PAP)

 

Źródło: pAP

Komentarze

Zobacz także

Polska wysyła pomoc do ogarniętej wojną Syrii! SPRAWDŹ ILE pieniędzy przekażemy

Redakcja malydziennik

Instytut Matki i Dziecka (niestety zabijanego). Poznaj szokującą prawdę o działalności warszawskiej placówki

Redakcja malydziennik

"TO WY BĘDZIECIE SIEDZIEĆ"! Pawłowicz dobitnie odpowiada Schetynie i Neumannowi

Redakcja malydziennik
Ładuję....