POLITYKA

13 grudnia KOD wyprowadza ubeków na ulice. I gdzie tu stoi ZOMO?

Ruch Mateusza Kijowskiego przekracza granice absurdu i śmieszności. Wzywa do protestów 13 grudnia ustami… oficera, który wprowadzał stan wojenny w Polsce

 

Eksplozja bezradności opozycji ma nastąpić w kolejną rocznicę stanu wojennego w Polsce. Oto ci, którzy zostali beneficjentami zmian okrągłostołowych i spodziewali się, że będą na wieki dzierżyć monopol władzy w kraju, jednoczą się i protestują przeciwko demokratycznym zmianom, które nastały. 

 

Jednym z sygnatariuszy jest były członek PZPR, który był bardzo aktywny podczas ostatniej pikiety przeciwko odbieraniu przywilejów dla byłych SB-ków. Na demonstracji padały skandaliczne słowa, o rzekomym braku represji wobec Polaków podczas stanu wojennego. Płk Adam Mazguła, bo o nim mowa, jest obecnie działaczem KOD i podpisał się pod apelem Kijowskiego.

 

Obok byłego komunistycznego aparatczyka, pod listem podpisali się Aleksander Smolar z Fundacji Batorego – głównej fundacji rozdającej fundusze dla organizacji pozarządowych w III RP, także z grantów Sorosa, były prezydent Lech Wałęsa, przewodniczący Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej i prezydenci Poznania i Sopotu. 

 

Co znamienne sygnatariuszami apelu są także osoby znane ze swojej walki światopoglądowej z Kościołem i prawicą – organizatorka proaborcyjnego Czarnego Marszu oraz aktor Krzysztof Pieczyński słynący już z antykatolickiego obłędu.

 

Sama treść listu pt. „Stop dewastacji Polski” jest skandaliczna. KOD wzywa w nim do anarchii i stawiania czynnego oporu władzy. Kijowski i spółka chce wyprowadzić ludzi na ulice, sprowokować zamieszki, a potem ustawić się w roli poszkodowanego i ofiary. 

 

Czy uda mu się sprowokować Polaków? Marne szanse. Społeczne poparcie dla politycznego awanturnictwa jest niewielkie. 

 

Być może udział w komitecie organizacyjnym sympatycznego PZPR-owca obudzi pewien sentyment wśród ludzi lewicy, ale masowe poparcie dla tych, którzy wprowadzali stan wojenny w Polsce, a teraz sugerują, że sytuacja może się powtórzyć ze strony prawicy, jest raczej niemożliwe do osiągnięcia.

 

Źródło: Malydziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Holandia zaatakowana przez … rozwścieczonych Turków!

Ten kraj nie chce promować homoseksualizmu. Właśnie ogłosił konkurs na nagranie przeciwdziałające homoseksualizmowi, sprawdź gdzie!

Redakcja malydziennik

Kaczyński: W Polsce powinno powstać lotnisko zapewniające połączenia z całym światem

Redakcja malydziennik
Ładuję....