POLITYKA

110 mln dolarów za raka. Amerykanka poszła na wojnę z kosmetycznym koncernem. I wygrała

Rekordowe odszkodowanie w Stanach Zjednoczonych. Ława przysięgłych w St. Louis zasądziła 110 milionów dolarów na rzecz kobiety, która twierdzi, że zachorowała na raka z powodu używania pudru Johnson&Johnson. Firma zapowiedziała apelację.

Odszkodowanie wywalczyła 62-letnia mieszkanka stanu Wirginia, u której w 2012 roku zdiagnozowano raka jajnika. Kobieta twierdzi, że choroba była skutkiem używania przez 40 lat pudrów Johnson&Johnson, które zawierają talk. O werdykcie ławy przysięgłych dowiedziała się telefonicznie od swego adwokata, ponieważ z powodu przerzutów raka nie mogła pojawić się w sądzie.

To czwarte wielomilionowe odszkodowanie, które sądy z St. Louis przyznały w podobnych sprawach. W trzech poprzednich najwyższa kara wyniosła 72 miliony dolarów. Łącznie w USA do sądów skierowano ponad 2000 spraw związanych ze szkodami dla zdrowia, które rzekomo wywołuje długotrwałe używanie talku.

Koncern Johnson&Johnson wyraził współczucie chorym, ale zakwestionował wyrok sądu. Twierdzi, że nie ma naukowych dowodów na to, że talk powoduje raka jajnika. „Przygotowujemy się na kolejne procesy i nadal będziemy bronić bezpieczeństwa naszych pudrów” – czytamy w oświadczeniu koncernu.

Źródło: tvp.info

Komentarze

Zobacz także

Minister Błaszczak ostro: relokacji uchodźców nie rozwiązuje problemu

Nie USA, nie Rosja. To TEN kraj teraz rozdaje karty. Dla Polski to nie jest dobra wiadomość

Kto rozwiążę zagadkę KATASTROFY smoleńskiej? "Znam się na tym, znam się na śmigłowcach, znam się na lotnictwie" gwoździem do trumny Berczyńskiego

Redakcja malydziennik
Ładuję....