POLITYKA

110 mln dolarów za raka. Amerykanka poszła na wojnę z kosmetycznym koncernem. I wygrała

Rekordowe odszkodowanie w Stanach Zjednoczonych. Ława przysięgłych w St. Louis zasądziła 110 milionów dolarów na rzecz kobiety, która twierdzi, że zachorowała na raka z powodu używania pudru Johnson&Johnson. Firma zapowiedziała apelację.

Odszkodowanie wywalczyła 62-letnia mieszkanka stanu Wirginia, u której w 2012 roku zdiagnozowano raka jajnika. Kobieta twierdzi, że choroba była skutkiem używania przez 40 lat pudrów Johnson&Johnson, które zawierają talk. O werdykcie ławy przysięgłych dowiedziała się telefonicznie od swego adwokata, ponieważ z powodu przerzutów raka nie mogła pojawić się w sądzie.

To czwarte wielomilionowe odszkodowanie, które sądy z St. Louis przyznały w podobnych sprawach. W trzech poprzednich najwyższa kara wyniosła 72 miliony dolarów. Łącznie w USA do sądów skierowano ponad 2000 spraw związanych ze szkodami dla zdrowia, które rzekomo wywołuje długotrwałe używanie talku.

Koncern Johnson&Johnson wyraził współczucie chorym, ale zakwestionował wyrok sądu. Twierdzi, że nie ma naukowych dowodów na to, że talk powoduje raka jajnika. „Przygotowujemy się na kolejne procesy i nadal będziemy bronić bezpieczeństwa naszych pudrów” – czytamy w oświadczeniu koncernu.

Źródło: tvp.info

Komentarze

Zobacz także

Zakaz handlu w niedzielę? Nareszcie coś się dzieje!

Redakcja malydziennik

60 sekundowy film MASAKRUJE PO! Krótka piłka!

Kolejny zamach! Na Dworcu w Brukseli. Mężczyzna z pasem szahida został…

Redakcja malydziennik
Ładuję....