CYWILIZACJA

Życie na księżycu wymarło. Częściowy sukces chińskiego eksperymentu

Chiny

Roślina, którą udało się Chińczykom wyhodować w sondzie stojącej na Księżycu, już od kilku dni nie żyje. Zamarzła w czasie kosmicznej nocy.

O wyhodowaniu siewki bawełny na Księżycu w ostatnich dniach informowały wszystkie światowe media. Okazuje się jednak, że informacja na ten temat podana przez Chińczyków była mocno opóźniona. Samo zdjęcie opublikowane 14 stycznia, na którym widać kiełkującą bawełnę, zostało wykonane tydzień wcześniej.

13 stycznia miejsce lądowania sondy Chang’e-4 pogrążyło się w ciemności księżycowej nocy, która trwa dwa tygodnie. Na ten czas pojazd przechodzi w stan uśpienia, ponieważ jest zasilany bateriami słonecznymi i ma dość energii w akumulatorach jedynie na ogrzewanie kilku kluczowych komponentów. Pojemnik z rośliną nie był ogrzewany.

Chiny

W ważącym 2,6 kilograma pojemniku poza nasionami bawełny były też nasiona rzepaku, ziemniaka, rzodkiewnika oraz drożdże i jajeczka muszek owocówek. Miano nadzieję, że wszystkie razem stworzą mały ekosystem. Jednak okazało się, że tylko bawełna zaczęła żyć w księżycowych warunkach.

Po 212 godzinach eksperyment zakończył się tylko połowicznym sukcesem.

Źródło: Gazeta.pl

Fot. Gazeta.pl, Pixabay

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/sensacja-chiny-hoduja-rosliny-w-kosmosie/

Komentarze

Zobacz także

„Niebawem umrę na AIDS. Szukam rodziców dla mojego synka”. Ten dramatyczny apel matki wyciska łzy

Redakcja malydziennik

Zepsuty naród! Szwedzi żądają prawa do aborcji dla mężczyzn, prawa do nekrofilii i kazirodztwa!

Redakcja malydziennik

Jak wyjaśnić dzieciom, że aborcja jest dobra? Feministki dzielą się pomysłami! Makabra…

Redakcja malydziennik
Ładuję....