Żona przeżyła szok, kiedy jej mąż i ojciec dwójki dzieci powiedział jej prawdę...

helloChristian.com
Żonaty mężczyzna, ojciec dwójki dzieci oficjalnie został kobietą. Pikanterii dodaje fakt, że to pierwszy transseksulany pastor w Kościele metodystycznym
Joy Everingham ma 46 lat. Przez prawie 40 lat prowadził podwójne życie. Kiedy nikt się nie patrzył, malował swoje usta szminką i ubierał się w sukienki mamy. "Nie byłem jak chłopcy, zawsze byłem bardziej podobny do dziewczyn” - opowiada.

 

„Jako nastolatek, starałem się żyć jak chłopak, ale bardzo źle się z tym czułem. Bałem się, że jeśli ujawnię moją tajemnicę, zostanę pobity”. 

 

Kiedy miał 15 lat, został chrześcijaninem. To zmieniło jego życie. Cztery lata później zaczął spotykać się ze swoją najlepszą przyjaciółką Ruth. Gdy miał 22 lata wziął ślub. Przez osiem lat Ruth nie zwracała uwagi na sekretne życie męża. Nawet nie wiedziała, że ukrywa na strychu kobiecie ubrania i ubiera się w nie, kiedy jej nie ma w domu.

 

Krótko po narodzinach pierwszego dziecka Joy pojechał Leeds w tajną podróż do transseksualnego klubu: "Uświadomiłem sobie, że tam w końcu czuję się sobą. Wracając do hotelu tej nocy, myślałem, że nie chcę wracać do bycia tym, kim byłem, ale wiedziałem, że muszę o wszystkim powiedzieć Ruth”.

 

"Siedzieliśmy w łóżku i zacząłem: ”Mam ci coś do powiedzenia”. Zacząłem płakać i nie mogłem oddychać - to była chyba najtrudniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek robiłem. Ruth była przekonana, że ​​albo mam romans, albo jestem gejem, to był oczywiście szok. Myślałem, że mnie opuści lub mnie wyrzuci, ale powiedziała, że musi o tym pomyśleć".

 

Ruth nie była szczęśliwa z powodu wyznania męża. Zapowiedziała, że odejdzie, jeśli ten zostanie kobietą. Po urodzeniu drugiego syna para zdecydowała, że Joy będzie żył i zachowywał się jak mężczyzna, a damskie ubrania odda do sklepu charytatywnego.

 

Joy prawie wpadł w depresję. Wiedział, że nie może dłużej być mężczyzną, ale bał się odejścia żony. W wieku 41 lat postanowił zostać pastorem w Kościele Metodystów. Po dwóch latach szkolenia w Birmingham rozpoczął pracę w metodystycznym kościele św. Piotra w Canterbury. Podczas audycji w radiu ujawnił, że jednak zamierza zmienić swoją płeć. „Opowiedziałem starszym zboru o swoim planie i otrzymałem ich pełne wsparcie”. 

 

Joy zaczął żyć jako kobieta, od 18 miesięcy przyjmuje żeńskie hormony płciowe. "Ruth kocha mnie za to, kim jestem. Nie jestem pewien, czy naprawdę pociąga mnie jej seksualność, ale wciąż jesteśmy zakochani i wciąż jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi. Wciąż widzi mnie jako tę samą osobę, choć wyglądam trochę inaczej” .Autor: gb

Źródło: www.telegraph.co.uk/Mały Dziennik

12:40 23 listopada 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie