Zobacz, jak Donald Trump walczy z amerykańską biurokracją! Przez pół roku liczba urzędników spadła o 9 tys!

Twitter/ POTUS
W ciągu pierwszego pół roku urzędowania Donalda Trumpa udało się ograniczyć administrację o 9.000 pracowników. Ma to związek z wydanym pierwszego dnia urzędowania zakazem zatrudniania nowych pracowników na szczeblu państwa.
Nie jest to jednak wielki przełom w amerykańskiej administracji. Obecnie zatrudnia ona bowiem aż 2,8 mln osób. Ostatnim prezydentem, który zdecydował się na tego rodzaju cięcia był Ronald Reagan. Gdy Trump przejmował rządy, pracowników zatrudnianych przez administrację krajową było 2,819 mln. Obecnie jest to 2,810 mln.

 

Tak duża liczba wynika z etatów dla wojska - przeszło połowa to osoba w czynnej służbie wojskowej. Warto więc dodać, że zapowiadane wzmocnienie armii odbędzie się kosztem administracji. Już teraz wiadomo o 6 tys. nowych żołnierzy, redukcje więc wśród urzędników wzrosną.

 

Donald Trump wycofał się już na początku sierpnia z zakazu zatrudniania nowych pracowników - należało obsadzić najważniejsze stanowiska w agencjach rządowych, kluczowych dla bezpieczeństwa państwa.Autor: mm

Źródło: onet.pl

13:16 11 sierpnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie