ZOBACZ, jak brytyjski parlamentarzysta broni dobrego imienia Polski! [WIDEO]

You Tube
Podczas debaty w Izbie Gmin o upamiętnieniu ofiar Holokaustu brytyjski poseł Daniel Kawczyński zwrócił uwagę na niepoprawność używania błędnych pojęć typu „polskie obozy zagłady”
Gdy poseł Bob Blackman przemawiał, Daniel Kawczyński poprosił o możliwość komentarza. – Czy mógłbym powiedzieć mojemu Honorowemu Koledze, że BBC regularnie nawiązuje do „polskich obozów zagłady” - rozpoczął.

 

– Czegoś takiego nie było, to były obozy koncentracyjne założone przez Niemców w okupowanej Polsce i myślę, że to jest niezwykle ważne, żebyśmy to wszyscy pamiętali – powiedział stanowczo członek Partii Konserwatywnej.

 

Poseł Kawczyński w dalszej części debaty wypowiedział się jeszcze raz, tym razem na temat chrześcijan ratujących Żydów.

 

– W tym czasie powinniśmy celebrować i czcić pamięć chrześcijan. Brat mojego dziadka, Jan Kawczyński, ukrywał żydowskie rodziny na swojej posiadłości, a kiedy Niemcy się o tym dowiedzieli, to zastrzelili jego córkę, jego żonę, a następnie jego. I uważam, że to bardzo ważny czas, żebyśmy pamiętali o tych chrześcijanach, którzy poświęcili swoje życia aby chronić swoich żydowskich sąsiadów – przypomniał.

 

– Mam zamiar wykorzystać moją pozycję w brytyjskim parlamencie, żeby Wielka Brytania wsparła Polskę w jej dążeniach – zapewnił.Autor: gb

Źródło: Telewizja Republika

12:43 29 stycznia 2018


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie