RELIGIA RODZINA

Zniszczenie tradycji i wartości MAŁŻEŃSTWA. Synod chce błogosławić parom homoseksualnym

ślub, małżeństwo

Od jakiegoś czasu trwa debata, czy Kościół anglikański w Kanadzie zmieni definicję małżeństwa i zacznie błogosławić związki homoseksualistów.

Wbrew oczekiwaniom homoseksualistów Kościół anglikański w Kanadzie nie zmienił definicji małżeństwa. Ze względu na wzrost popularności związków homoseksualnych ludzie chcieli, by włączyć do definicji pary osób tej samej płci.

 

CZYTAJ TAKŻE: Skandaliczne zachowanie WÓJTA: pijany urzędnik, a w domu agresor. ZNĘCAŁ się i GROZIŁ, że….

 

Małżeństwo jednak nadal będzie uważane wyłącznie za związek kobiety i mężczyzny. Stało się to potwierdzone w wyniku obrad Synodu Generalnego Kościoła w Vancouver. Za przyjęciem zmiany była większość izby świeckich i izby duchownych. Natomiast w izbie biskupów nie udało się zebrać dwóch trzecich głosów, potrzebnych do jej uchwalenia.

 

Jednocześnie biskupi poszli na kompromis i przyjęto inny wniosek. Upoważnia on poszczególne diecezje do ustalenia, czy będą błogosławić związki homoseksualne, czy też nie.

 

Źródło: deon.pl

Komentarze

Zobacz także

Czy niemiecki Kościół jest jeszcze katolicki? Ta wypowiedź wiceprzewodniczącego episkopatu sugeruje, że homoherezja tam zwyciężyła!

Redakcja malydziennik

Nie ma i nie będzie ekumenicznej mszy. Kardynał prostuje doniesienia!

Redakcja malydziennik

To jest wyzwanie! "Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi"

Ładuję....