CYWILIZACJA

Zmarł profesor Bogusław Wolniewicz! Świeć Panie nad jego duszą…

Dnia 4 sierpnia, przeżywszy 89 lat zmarł wybitny polski logik i filozof prof. Bogusław Wolniewicz.

Bogusław  Wolniewicz urodził się 22 września 1927 r. w Toruniu. Jego ojciec – działacz narodowy – został zamordowany przez Niemców. Wolniewicz był tłumaczem i komentatorem Ludwiga Wittgensteina, profesorem nauk humanistycznych, wykładał na Uniwersytecie Warszawskim. Mówił o sobie, że jest niewierzący, jednak przedstawiał się jako "rzymski katolik – niewierzący”, precyzując, że nie wierzy w przetrwanie świadomości po śmierci. Nie negował jednak istnienia wyższej inteligencji, będącej ponad człowiekiem. Mimo swoich poglądów był obrońcą Kościoła i przeciwnikiem szalejącego islamu w Europie. Nie dawał się zaszufladkować.

Profesor Bogusław Wolniewicz był nieustraszonym obrońcą cywilizacji europejskiej. Nie bał się głosić poglądów niepopularnych. Zawsze krytyczny wobec otaczającej go rzeczywistości, stanowczo odrzucał pokusę konformizmu i serwilizmu naukowego bądź politycznego.

Profesor Wolniewicz niesamowicie trafnie zdiagnozował tragiczną sytuację współczesnego świata: Światowe lewactwo to międzynarodówka komunistycznych mutantów. W jakimś opętańczym szale dąży ona do zniszczenia cywilizacji Zachodu: do samych fundamentów. W tym dążeniu trafia na dwie główne przeszkody. Stanowią je dwie prastare instytucje naszego życia społecznego: rodzina i Kościół, Lewactwu są one obrzydłe, nie do zniesienia.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Źródło: Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Ponad 7 tys. zwerbowanych siłą dziecięcych żołnierzy odzyskało wolność

"Mały Dziennik. Na kontrze!" – portal w obronie wartości chrześcijańskich i konserwatywnych!

Redakcja malydziennik

Szczyt głupoty został osiągnięty. Włoski nauczyciel uczył dzieci kolęd, ale… Nie uwierzysz, że można zrobić coś tak idiotycznego!

Redakcja malydziennik
Ładuję....