POLITYKA

ŻENADA!!! Zwolenniczki aborcji z czarnych marszy odśpiewały przed Sejmem kolędy… Pewnie: "nie było miejsca dla Ciebie"

W środę przed Sejmem odbył się koncert zorganizowany przez Komitet Obrony Demokracji. Muzycy wspierający protesty opozycji zagrali m.in. tanga, utwory muzyki klasycznej oraz polskie kolędy.

Przed namiotem, w którym występowali muzycy zgromadziła się grupa sympatyków KOD, Obywateli RP, Stowarzyszenia Solidarnie w akcji, Bezpartyjnego Bloku Kobiecego (na który składa się warszawski czarny marsz oraz ogólnopolski strajk kobiet). 

 

Koncert rozpoczęło odśpiewanie hymnu narodowego oraz "Ody do radości". Kwartet smyczkowy Kroll Quartet zagrał – jak podkreślali organizatorzy koncertu – w geście solidarności z posłami opozycji protestującymi w Sejmie oraz osobami wspierającymi ich przed Sejmem. Kwartet zagrał m.in. tanga, utwory muzyki klasycznej i filmowej. Ponadto zespół chóralny "Ad Vocem" zaprezentował polskie kolędy.

 

Prowadząca koncert Katarzyna Dróżdż podkreśliła, że odbywa się on w szczególnym miejscu i w szczególnych okolicznościach, ponieważ – jak mówiła – w kraju dzieją się rzeczy, które "wprawiają nas w stan zadziwienia".

 

Według Dróżdż, w ostatnim czasie niektóre terminy zaczęły tracić swoje znaczenie – wśród nich wymieniła: Sejm, demokracja, prawo, sprawiedliwość, solidarność. Jak dodała, muzycy, którzy wystąpili w środę przed Sejmem przyjechali z osobistych pobudek. "Przybyli tutaj po to, aby przywrócić nam wiarę w ludzką solidarność, która również państwo przywracacie" – mówiła do zgromadzonych. 

 

Podkreśliła, że muzycy przybyli przed Sejm także po to, aby fetować opozycję, "która narodziła nam się 16 grudnia". "Panowie przyjechali tutaj, by wesprzeć wszystkich obywateli, instytucje i stowarzyszenia, które tutaj się zrzeszają" – powiedziała Dróżdż.

 

Przed Sejm wyszli posłowie PO. W ich imieniu zgromadzonym podziękował poseł Sławomir Nitras.

 

Od piątku 16 grudnia w sali plenarnej Sejmu przebywają posłowie opozycji, którzy rozpoczęli wtedy protest wobec wykluczenia z obrad posła PO Michała Szczerby i wobec projektowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie, domagając się zachowania jej dotychczasowych reguł. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r. Wcześniej w tej samej sali odbyło się posiedzenie klubu PiS. Opozycja uważa, że głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne, m.in. z powodu braku kworum. Marszałek Sejmu zapewniał w ubiegłym tygodniu, że w głosowaniach 16 grudnia brała udział wymagana w konstytucji liczba posłów oraz, że każdy z posłów mógł wejść do Sali Kolumnowej głównym wejściem i brać udział w każdym głosowaniu (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Landon był w Niebie, spotkał tam nie tylko Jezusa, ale także… ZOBACZ tę fascynującą opowieść

Redakcja malydziennik

Dlaczego Charlie Gard musi umrzeć?

Redakcja malydziennik

PILNE! DOKONANO REKONSTRUKCJI RZĄDU PiS! Kim są nowi ministrowie?

Adam Gaafar
Ładuję....