POLITYKA

Zdrajca? To ON chce zjednoczenia Polski i Niemiec w jedno państwo!

„Świat jest źle zorganizowany. ONZ, NATO i Rada Europy – to idee starej epoki” – powiedział w wywiadzie dla agencji ITAR-TASS Lech Wałęsa. „Powinniśmy rozszerzać struktury ekonomiczne i stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa” – dodał były prezydent.

„Moja walka doprowadziła do zjednoczenia Niemiec. Granice rozbiliśmy. Na horyzoncie globalizacja. To wszystko wymaga innych programów i struktur” – stwierdził w wywiadzie Wałęsa. 

 

Dodał, że podczas swoich podróży po świecie próbuje namawiać ludzi do dyskusji nad nowym porządkiem świata. „Tak daleko doszliśmy w ramach technicznej modernizacji, że już nie mieścimy się w naszych krajach. Musimy rozszerzyć ekonomiczne, obronne i różne inne struktury, stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa” – zasugerował.

 

Pytany o ocenę stosunków polsko-rosyjskich Wałęsa powiedział: „Niestety nie można ich nazwać dobrymi” – ocenił. „Niemcy przyczynili nam znacznie więcej zła, a stosunki mamy z nimi znacznie lepsze, niż z Rosją. Niemcy po wojnie  przyznali się do wszystkich swoich świństw. Należy raz na zawsze powiedzieć, co kto komu złego zrobił i postawić kropkę. Póki tego nie zrobimy, rana się nie zagoi” – tłumaczył. 

 

Dodał, że jedną ze spraw, które utrudniają relacje Polski i Rosji, jest obecnie katastrofa smoleńska. „Są tacy ludzie, którzy żyją historią, przeszłością, specagentami. Oni nie umieją wymyślić nic innego. Dlatego nie wolno im dawać powodu. Takie tematy należy usuwać” – podsumował były prezydent

Źródło: rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

SKANDAL! Rosjanie sprofanowali ciała polskich ofiar. W kolejnej trumnie szczątki kilku osób

Krystyna Pawłowicz w Nowym Jorku spotkała Trumpa?

To nie do pomyślenia. Muzułmanie popierają "małżeństwa dla wszystkich"

Ładuję....