Zatrzymajmy ten cieknący kurek, czyli co o imigrantach myśli Watykan

A konkretnie kard. Turkson. Obywatel Ghany porównał kryzys migracyjny do cieknącego kranu. Rozwiązanie, według niego, jest jedno.
Kard. Peter Turkson apeluje o powstrzymanie emigracji z Afryki. Prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju zauważył, że w zdecydowanej większości krajów afrykańskich nie ma wojen, które w sposób bezwzględny zmuszałyby ludzi do ucieczki. Dlatego trzeba pracować nad rozwojem tego kontynentu, aby zatrzymać młodych Afrykańczyków na miejscu. Kard. Turkson porównał aktualny kryzys migracyjny do cieknącego kranu. Tu trzeba zamknąć dopływ wody, a nie wycierać to, co przecieknie – powiedział pochodzący z Ghany purpurat.

 

Szef watykańskiej dykasterii został poproszony przez dziennikarzy o komentarz na temat rozważanej przez Włochy możliwości blokady swych portów dla statków z migrantami. Kard. Turkson stwierdził, że jest to wewnętrzna decyzja Europy. Tymczasem tą kwestią nie można się zajmować wyłącznie w Europie. Jego zdaniem powstrzymanie emigracji z Afryki poprzez promowanie rozwoju nie jest niewykonalne.Autor: la

Źródło: Radio Watykańskie

12:49 3 lipca 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie