Zamiast kupować papierosy, kupował książki! Zgromadził niesamowitą kolekcję!

flickr
73-letni Yusuf Özmerdivenli, dyrektor szkoły w Kayseri w Turcji, przez kilkadziesiąt lat zamiast papierosów kupował książki. Dziś jego zbiór jest imponujący.
Jak informują tureckie media, jakiś czas temu Yusuf Özmerdivenli przekazał część swojej kolekcji książek bibliotekom, szkołom i uniwersytetom. Po ponad 50 latach od chwili, gdy założył się z kolegami ze szkoły średniej, że zamiast papierosów będzie kupował książki, uznał, że nie ma już miejsca na ich przechowywanie.

„Po papierosach mógł pozostać tylko dym czy rak, a zamiast tego mam tysiące książek. Przez kilka dobrych dekad uzbierałem 10 000 tomów. To była dobra inwestycja, także dla mojego zdrowia”, tak swoją decyzję o porzuceniu nałogu komentuje dziś Özmerdivenli.

Turecki nauczyciel stał się już wzorem do naśladowania. Dziś zachęca swoich uczniów do podjęcia podobnej decyzji. Niektórzy z nich byli pod tak dużym wrażeniem jego silnej woli, że już kilka lat temu postanowili porzucić palenie na rzecz kolekcjonowania książek. Jeden z uczniów szkoły, w której pracuje Özmerdivenli, zebrał ponad CZYTAJ DALEJ TUTAJAutor: pb

Źródło: dobrewiadomosci.net.pl

15:55 11 sierpnia 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie