Zamiast agapy po Mszy, wino i chipsy do zabrania do domu? Tylko, jeśli przyjdziesz wystarczającą ilość razy

Public Domain
Gianfranco Formenton, proboszcz z włoskiego miasta San Martino in Trignano w bardzo nietypowy sposób chce zachęcić parafian do uczestnictwa w mszach świętych. Stworzył on model na wzór programu lojalnościowego, w którym za obecność na mszach otrzymuje się pieczątki, które potem można wymienić na wino prosecco i chipsy.
Formenton stempluje po mszy o godzinie 11.00 w niedzielę specjalne karty, które rozdał wcześniej parafianom. Stemple za „obecność” na mszy można przy pewnej ich liczbie wymienić na aperitif w postaci prosecco i chipsy. Założeniem nietypowego projektu duchownego jest zwiększenie integracji parafian przy kościele w San Martino in Trignano.

 

Włoski dziennik „Il Messaggero” informuje, że ks. Gianfranco Formenton jest znany z oryginalnych i nietypowych działań, ale również z dużego poświęcenia sprawom parafii i parafian. Choć inicjatywa włoskiego księdza napotyka na głosy krytyki, to zdaniem dziennika, znaczna część miejscowych wiernych nie widzi w tym pomyśle nic niewłaściwego.Autor: mm

Źródło: telewizjarepublika.pl

11:21 4 lipca 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie