POLITYKA

ZAMACH W NIEMCZECH! Chciał zabijać ludzi na chodniku!

Kierowca samochodu wjechał w sobotę w przechodniów na jednym z placów w Heidelbergu, na zachodzie Niemiec, raniąc trzy osoby, w tym jedną ciężko. Policjanci postrzelili uzbrojonego w nóż mężczyznę około 150 metrów od miejsca zajścia.

Zdaniem policji nic nie wskazuje na razie na terrorystyczne podłoże incydentu. Motywy czynu kierowcy nie są znane. Ciężko ranny sprawca incydentu trafił do szpitala.

 

Do zajścia doszło na Placu Bismarcka – miejscu o dużym natężeniu ruchu ze względu na przystanki tramwajowe i autobusowe oraz rozpoczynający się tam deptak z licznymi sklepami.

 

Jak pisze agencja dpa, ten fragment miasta był wieczorem ciągle jeszcze zamknięty dla ruchu. Funkcjonariusze służb bezpieczeństwa badają czarny samochód, którym jechał sprawca.

 

Oczywiście media niemieckie milczą o pochodzeniu kierowcy i od razu promują retorykę że nie można wiązać tego incydentu z imigrantami. Zobaczymy za kilka dni!

 

#BREAKING The attacker in Heidelberg escaped from the scene with a knife, then shot by the police: Germany media pic.twitter.com/DqHkUhiXVZ

— Guy Elster (@guyelster) 25 lutego 2017

Źródło: PAP/Twitter

Komentarze

Zobacz także

To cud! W zasypanym hotelu ratownicy znajdują ŻYWYCH LUDZI

Redakcja malydziennik

Jedno z największych lotnisk świata na chwilę wstrzymało odloty! Wszystko przez … nieznany bagaż!

"Opozycja chce zdobyć gmach sejmu, zdemolować go, rozpalić opony". Czy to scenariusz przejęcia władzy?

Redakcja malydziennik
Ładuję....