POLITYKA

Zamach na siedzibę Konferencji Episkopatu

„Apelujemy o spokój, rozwagę i szacunek dla ludzkiego życia oraz związanych z nim instytucji. To wydarzenie jest dla nas wezwaniem do intensywnej refleksji nad potrzebą odbudowania tkanki społecznej i umacniania środowiska bezpiecznego dla wszystkich mieszkańców” – napisał sekretarz generalny i rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Meksyku po eksplozji materiału wybuchowego przed siedzibą tego gremium.

„Apelujemy o spokój, rozwagę i szacunek dla ludzkiego życia oraz związanych z nim instytucji. To wydarzenie jest dla nas wezwaniem do intensywnej refleksji nad potrzebą odbudowania tkanki społecznej i umacniania środowiska bezpiecznego dla wszystkich mieszkańców” – napisał sekretarz generalny i rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Meksyku po eksplozji materiału wybuchowego przed siedzibą tego gremium. Doszło do niej poprzedniej nocy (25.07 godz. 1.50). Na szczęście nikt nie został ranny.

 

W wydanym oświadczeniu bp Alfonso Gerardo Miranda Guardiola wezwał do społecznego nawrócenia, aby każdy Meksykanin był budowniczym pokoju i miał zagwarantowaną godność osobistą. Powierzył także Chrystusowi i Matce Bożej z Guadalupe misję Kościoła, polegającą na budowaniu społeczeństwa bardziej sprawiedliwego i solidarnego.

 

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

[NAGRANIE] Kolejny alarm bombowy, znów w Manchesterze! Nad miejscem helikoptery, do miasta ściągane jest wojsko

Skiba obrzydliwie o Gosiewskiej. Czy są granice, jakich ten człowiek nie przekroczy?

Redakcja malydziennik

Czarny Piątek w Lidlu, czyli "na pomoc, zostałem pobity"!

Redakcja malydziennik
Ładuję....