CYWILIZACJA

ZAMACH na księcia Harry’ego! DWAJ POLACY chcieli go zabić za…

Dwóch polskich nastolatków mieszkających w Wielkiej Brytanii jest podejrzanych o terroryzm za nawoływanie do zabójstwa księcia Herry’ego. Obaj należeli do neonazistowskiej grupy, której ideologicznymi idolami byli m.in. Adolf Hitler i Anders Breivik.

Zatrzymani to 19-letni Michał Sz. i posiadający polskie korzenie 18-letni Oskar D.-K. Nastolatkowie chcieli zabić księcia Harry’ego, ponieważ uznali go za „zdrajcę rasy”. Powodem, dla którego książę znalazł się na celowniku niedoszłych zamachowców było poślubienie przez niego amerykańskiej aktorki Meghan Markle, która posiada afroamerykańskie korzenie.

Czytaj także: MOCNE słowa niemieckiego historyka! „Od początku wojny Polacy…”

Michał Sz. i Oskar D. -K. byli związani z  neonazistowską grupą Sonnenkrieg Division, która wzywała m.in. do egzekucji białych kobiet nawiązujących bliskie kontakty z „kolorowymi mężczyznami”.

Podejrzany 19-latek przyznał się do nakłaniania do terroryzmu i posiadania materiałów, które mogą przydać się w przeprowadzeniu zamachu. Ustalono, że używając fałszywego konta w mediach społecznościowych zamieszczał materiały podżegające do zabicia księcia Harry’ego oraz regularnej rzezi kobiet i gwałtu na dzieciach.

Michał Sz. posiadał ponadto instrukcje budowy bomb oraz przeprowadzania zamachów terrorystycznych. Miał też materiały propagandowe stworzone przez grupy głoszące wyższośc białej rasy.

Co ciekawe, Oskar D.-K. i Michał Sz. nie znali się osobiście – kontaktowali się ze sobą jedynie za pośrednictwem internetu. Jak podają brytyjskie media, 19-latek usłyszał właśnie wyrok –  4 lata i 3 miesiące pozbawienia wolności. Jego młodszy kolega zostanie natomiast objęty trwającym 18 miesięcy programem krótkotrwałego ograniczenia wolności. Następnie trafi na określony okres do więzienia, gdzie zostanie poddany resocjalizacji.

Źródło: BBC

Komentarze

Zobacz także

Chory 12-latek odmawia leczenia i chemioterapii. Sąd uznaje jego wolę!

"Nie chcemy tych ludzi – tych zwierząt – na naszych ulicach" – poznaj przełomowe informacje ws. gwałtu w Rimini!

Redakcja malydziennik

Francja przypuszcza kolejny atak na obrońców życia! Teraz przyczepili się do…

Redakcja malydziennik
Ładuję....