RELIGIA

Założyciel zakonów ukarany za homoseksualne molestowanie zakonników!

Założyciel Instytutu Wcielonego Słowa z Argentyny, ojciec Carlos Miguel Buela został uznany przez Stolicę Apostolską za winnego niewłaściwych zachowań seksualnych wobec kleryków.

Oskarżenia dotyczyły molestowania seksualnego zakonników i kleryków założonego przez niego samego Instytutu. Po dokładnym zbadaniu sprawy, uwzględniającym także prawo do obrony oskarżonego, odpowiednie urzędy watykańskie uznały go za winnego. Dzięki dochodzeniu ustalono także, że w tym przypadku nie ma mowy o molestowaniu nieletnich.

 

Ojciec  Carlos Miguel Buela w roku 1984 założył – na prawie diecezjalnym – w diecezji San Rafael w Argentynie męski Instytut Wcielonego Słowa, a później także kobiecą gałąź zgromadzenia Służebnice Pana i Dziewicy z Matara. Mężczyzna aż do roku 2010 był przełożonym generalnym męskiej części zgromadzenia, ale później ustąpił z tego stanowiska. Obecnie ma całkowity zakaz kontaktowania się z członkami Instytutu. 

 

Zarzuty wobec założyciela nie oznaczają, według biskupa Eduardo Marii Taussiga, końca zgromadzenia. Jego członkowie nadal pracują w wielu krajach świata, w tym także na objętych działaniami wojennymi Syrii. – Kościół zatwierdził regułę, a to oznacza, że ludzie żyjący nią mogą zmierzać do świętości – podkreślił biskup. Hierarcha podkreślił jednak także, że instytut ma pewne problemy z zarządzaniem, dlatego władze kościelne interweniowały także w tej sprawie. – Dobrym sygnałem jest to, że udaje się je naprawiać – dodał biskup.

Źródło: CNA

Komentarze

Zobacz także

Islamiści mordują chrześcijan, a Watykan wysyła przesłanie na ramadan. Nie zgadniesz o czym jest

Redakcja malydziennik

Módlcie się za mnie! O to prosił ks. Tymoteusz Szydło podczas mszy prymicyjnej

Bez przebaczenia nie ma nawrócenia

Redakcja malydziennik
Ładuję....