Zaczyna się! Po rozmyciu nauczania Jezusa na temat rozwodów Watykan zabiera się za nauczanie na temat antykoncepcji!

Fot. Flickr
Tego się można było spodziewać. Po dopuszczeniu rozwodników w ponownych związkach do Komunii świętej (co oznacza w istocie odrzucenie nauczania Jezusa o tym, że ponowny związek po rozwodzie jest cudzołóstwem) nadszedł czas na odrzucenie nauczania Kościoła w sprawie antykoncepcji.
Na razie, jak to było w przypadku rozwodów, wysyłane są tylko sygnały, ale wystarczają one, by zrozumieć, w jakim kierunku to wszystko zmierza. Nowo mianowany członek Papieskiej Akademii Życia o. Maurizio Chiodi w wykładzie na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim wprost uznał, że w świetle zapisów ósmego rozdziału „Amoris laetitia” możliwe jest dopuszczenie w pewnych okolicznościach antykoncepcji.

 

Jego zdanie, gdy „metody naturalne są niemożliwe do wykonania, trzeba znaleźć inne formy odpowiedzialności w kwestii rodzicielstwa. W takich sytuacjach sztuczne metody antykoncepcji „mogłyby zostać uznane za akt odpowiedzialności, który jest dokonywany nie z powodu odrzucenia daru dziecka, ale gdy małżeństwo wezwane jest do innych form przyjmowania i gościnności”. Opinię taką o. Chiodi wyraził w wygłoszony na Gregorianie wykładzie „Odczytywanie Humanae Vitae (1968) w świetle Amoris Laetitia (2016)”. Kłopot z tym odczytywaniem jest tylko taki, że oznacza ono w istocie odrzucenie encykliki „Humane vitae”, w imię nieprecyzyjnych i niezgodnych z innymi dokumentami i nauczaniem Kościoła zapisami adhortacji „Amoris laetitia”. 

 

Co ciekawe o. Chiodi wskazuje, że „Amoris laetitia” stosunkowo rzadko odnosi się do „Humane vitae”, i nie podkreśla, że antykoncepcja - zgodnie z nauczaniem „Veritatis splendor” św. Jan Pawła II jest czynem obiektywnie i wewnętrznie złym. 

 

Wykład o. Chodiego jest trzecim z serii wykładów wygłoszonych na temat „Humanae vitae” na Uniwersytecie Gregoriańskim. Celem cyklu wykładów jest „nowe i pogłębione odczytanie encykliki w „kontekście czasu zmian” i „bardziej skomplikowanych sytuacji”. 

 

Tomasz P. TerlikowskiAutor: Tomasz P. Terlikowski

Źródło: LifeSiteNews.com/MalyDziennik.pl

12:03 9 stycznia 2018


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie