CYWILIZACJA

Zabrali się za Skandynawię! Oslo miało być następne… Mogła być masakra!

Norweska policja poinformowała o unieszkodliwieniu podejrzanego przedmotu "przypominającego bombę" w ruchliwej dzielnicy centrum Oslo. Doszło do tego w sobotę; ewakuowano okoliczne bary i restauracje. Zatrzymano podejrzanego 17-letniego obywatela Rosji.

"Policyjni pirotechnicy przeprowadzili kontrolowaną eksplozję w nocy z soboty na niedzielę" – głosi opublikowany w niedzielę komunikat policji, według której urządzenie miało "ograniczony potencjał".

 

Ładunek domowej roboty znaleziono w sobotę wieczorem w dzielnicy Gronland niedaleko stacji metra. O jego pozostawienie podejrzewa się 17-letniego obywatela Rosji, który przybył do Norwegii w 2010 roku i ubiega się o azyl. Został on aresztowany.

 

W związku z incydentem podwyższono poziom alertu antyterrorystycznego; zagrożenie atakiem uważa się teraz za "prawdopodobne" – powiedziała szefowa odpowiadającej za bezpieczeństwo wewnętrzne policji specjalnej PST, Marie Benedicte Bjoernland.

 

Dodała, że nie jest jasne, czy 17-latek miał zamiar przeprowadzić atak z użyciem ładunków wybuchowych. Powiedziała, że służby już wcześniej nim się interesowały. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Jakubowska: Jeśli nie jesteś pewna, czy możesz pójść tego dnia z facetem do łóżka, to wypij szklankę wody

Redakcja malydziennik

Tak wygląda PRAWDZIWY koniec świata! Pielgrzymi nigdy nie mieli co do tego wątpliwości!

Redakcja malydziennik

Szkoła grozy pod Koszalinem. Za takie "metody wychowacze" pseudopedagodzy powinni ponieść surowe kary

Ładuję....