Zabijanie jest częścią obrony życia? Premier Irlandii odleciał kompletnie!

Fot. Flickr
Propaganda śmierci nabiera w Irlandii tempa. Premier tego kraju Leo Varadkar zapowiedział, że będzie przed nadchodzącym referendum opowiadał się za poszerzeniem możliwości zabijania nienarodzonych dzieci.
Polityk wyraził nadzieję, że dotyczące poszerzenia możliwości aborcji referendum w Irlandii odbędzie się latem tego roku. Nie jest jeszcze znana jego dokładna data. 

 

W wywiadzie dla radio BBC premier Irlandii podkreślił, że będzie się opowiadał za poszerzeniem zapisów aborcyjnych, a także przyznał, że jego poglądy w tej sprawie się zmieniły. Jeszcze w 2014 roku był jednoznacznie za życiem, a teraz już nie jest (choć twierdzi, że jest).

 

 - Sądzę, że ludzie, którzy opowiadają się za aborcją w pewnych wypadach są pro life - oznajmił. - Każda osoba, którą znam i która mówi, że jest pro choice opowiada się za pewnymi ograniczeniami… Ja wciąż wierzę w życie, ale sądzę, że są okoliczości, które sprawiają, że ciąża nie powinna być kontynuowana - oznajmił.

 

I już jego język pokazuje, że nie jest on zwolennikiem poglądów za życiem. W sporze o aborcje nie chodzi bowiem o kontynuowanie ciąży, a o to, czy można zabić człowieka. Nie można zaś być za życiem i twierdzić, że istnieją okoliczności, które sprawiają, że można zabić niewinnego człowieka.

 

Premier Leo Varadkar jest pierwszym premierem Irlandii i indyjskich korzeniach (jego rodzice są imigrantami), a także pierwszym politykiem na tym stanowisku, który jest… aktywnym i otwartym homoseksualistą. 

 

TPT/ChicagoTribuneAutor: TPT

Źródło: ChicagoTribune

11:45 28 stycznia 2018


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie