Z Bogiem jeszcze nikt nie wygrał. Temu prawnikowi też się nie uda

Adwokat Michael Newdow uważa, że z amerykańskich dolarów powinna zniknąć fraza "w Bogu pokładamy ufność" (ang. In God We Trust), która umieszczana jest na amerykańskich banknotach od 1 października 1957 roku - pisze "Rzexzpospolita".
Newdow wystąpił w tej sprawie do kilku sądów dystryktowych w USA - wszystkie jednak oddaliły jego roszczenia o usunięcie Boga z dolara.

 
 
Od każdej z tych decyzji adwokat odwołał się do sądów wyższej instancji. Swoją walkę z odniesieniem do Boga na dolarze prowadzi od lat 70-tych. Prawnik zapowiada też składanie kolejnych pozwów - i liczy na pomoc wyznawców religii innych niż chrześcijańska. 

 

- Znam Żyda, który poczuł się dotknięty mottem umieszczonym na dolarze - mówi.

 

Newdow w przeszłości walczył też o usunięcie określenia "w obliczu Boga" z treści przysięgi na wierność amerykańskiemu sztandarowi oraz o zaprzestanie stosowania odniesień do Boga w czasie publicznych ceremonii.

 

- To nie ja tego chcę, tak jest zapisane w Konstytucji - mówi. - Nie zaprzestanę starań dopóki ta hipokryzja się nie skończy. Pierwszą zasadą jest nie to, że wierzymy w to samo, ale że mamy wolność w wyznawaniu naszych religii - mówi.

 

Jak na razie, jego walka to tylko przysłowiowe bicie piany. Autor: gb

Źródło: rp.pl

8:41 2 października 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie