Wyrzucili noworodka do śmieci, bo nie był chłopcem? Tragiczny los małych dziewczynek w Indiach

LifeNews.com
Przerażające! Ktoś wyrzucił żywego noworodka do śmietnika. Dziewczynkę pokrytą i pogryzioną przez mrówki znalazła przypadkowa osoba. Dziecko jest w stanie krytycznym.
Sprawę opisał „Daily Mail”. Przypadkowy przechodzień usłyszał kwilenie dziecka dobiegające z pojemnika na śmieci: „Przechodziłem obok, kiedy usłyszałem płacz dziecka, Byłem zszokowany, kiedy zobaczyłem główkę dziecka wystającą z czerwonej reklamówki. Na głowie i ciele dziewczynki były mrówki” - opowiada świadek. 

 

Jak poinformowała policja, dziewczynka była zagłodzona, w stanie krytycznym trafiła do szpitala. Na jej ciele znaleziono siniaki, które mogą świadczyć o biciuj. Policja szuka rodziców dziecka. 

 

Dlaczego dziewczynka trafiła na śmietnik? Najprawbdopodbniej dlatego, że nie urodziła się chłopcem. To niestety w Indach częsta praktyka. 

 

W ciągu ostatnich kilku lat policja zanotowała inne drastyczne praktyki, którym poddawano małe dziewczynki. W 2012 r. BBC informowało, że ojciec i wujek noworodka zostali aresztowani, gdy rzekomo próbowali pogrzebać żywcem dziewczynkę urodzoną w Pilkhua w Indiach. W tym przypadku dziecko uratował dozorca cmentarny.

 

W ubiegłym roku LifeNews doniosło o kolejnej strasznej sprawie, w której najbliżsi próbowali spalić hinduskę, bo podejrzewali, że jest w ciąży z dziewczynką.

 

Dziewczynki postrzegane są w Indiach jako obciążenie finansowe. Dyskryminacja dziewcząt w Indiach stała się tak ogromnym problemem, że zabroniono lekarzom informować rodziców o płci dziecka. Wielu jednak tego przepisu nie przestrzega i zabija dziewczynki.Autor: gb

Źródło: LifeNews.com/MałyDziennik

12:28 17 października 2017


Popularne

Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie