POLITYKA

Wypadek był. Świadków brak. Nikt nie odpowiedział na apel prokuratury

Do krakowskiej Prokuratury Okręgowej, badającej sprawę wypadku z udziałem kolumny rządowej, wiozącej premier Beatę Szydło, nie zgłosił się żaden świadek wypadku – poinformował rzecznik Prokuratury Regionalnej prok. Włodzimierz Krzywicki.

– Pomimo naszego apelu nie zgłosił się żaden bezpośredni świadek wypadku – powiedział prok. Krzywicki. – Nie zgłosił się żaden kierowca, który teoretycznie miał tam być, co pozwala nam coraz mocniej utwierdzać się w przekonaniu, że tam nikogo innego już nie było. Oczywiście cały czas weryfikujemy zapisy z monitoringu, żeby sprawdzić i wyjaśnić dokładnie tę okoliczność – podkreślił prokurator.

 

Informacje o tym, że za seicento zatrzymał się jeden lub dwa samochody, wynikały z wyjaśnień kierowcy seicento. Podawały je również media; pojawiały się także zarzuty, że funkcjonariusze BOR-nie zatrzymali tych świadków. Prokuratura wyjaśniała, że funkcjonariusze BOR mieli za zadanie dbać o bezpieczeństwo osoby chronionej.

 

– Co do terminu przesłuchania pani premier prokuratura nie podjęła jeszcze żadnych ustaleń. Liczymy, że taki termin przesłuchania zostanie ustalony na przyszły tydzień – powiedział prok. Krzywicki. Jak wyjaśnił, "przesłuchanie pani premier nie jest w tym śledztwie sprawą najbardziej pilną, liczymy się z potrzebą rekonwalescencji, ustalenia kalendarza; ponadto prokurator musi poczynić ustalenia w celu przeprowadzenia jednocześnie podczas pobytu w Warszawie czynności w BOR, ew. innych".

 

Śledztwo w sprawie wypadku z udziałem kolumny rządowej prowadzi zespół trojga prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Nadzór nad śledztwem objęła prokuratura regionalna w Krakowie

Źródło: rp,pl

Komentarze

Zobacz także

MASAKRA! W Jaśle doszło do samospalenia? ZOBACZ powód!

Owsiak się wkurzy! Krystyna Pawłowicz mu nie odpuszcza. ZOBACZ, czego się domaga

Redakcja malydziennik

Nie poddamy się terrorowi i nigdy nie pozwolimy głosom nienawiści i zła nas podzielić – mocna deklaracja premier Wielkiej Brytanii

Ładuję....