RELIGIA

Wykorzystać I Komunię do ewangelizacji… Kilka refleksji po Białym Tygodniu!

Przygotowanie do I Komunii, a także późniejsze jej obchody trzeba wykorzystać do ewangelizacji. Nie, nie dzieci, ale rodziców.

Uczestnicząc w tym roku w I Komunii, przygotowaniu do niej i Białym Tygodniu (dzięki księżom za moc Słowa, które padało w tym tygodniu) nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to wciąż Sakrament, do którego dzieci dopuszczane są ( nie wszystkie, bo nie brak dzieci już pięknie wierzących, ale to chyba nie jest większość) w wierze rodziców. Wierze w Eucharystię, Żywego Jezusa pod postacią chleba, albo w prezenty i grupowy konformizm, który wymaga posłania dziecka do Komunii i zgarnięcia prezentów.

 

I właśnie dlatego przygotowanie do I Komunii, kazania, Biały Tydzień powinny być skupione na rodzicach. To często ostatnia okazja, by pokazać im Kościół żywy, kochający Jezusa, wychodzący im naprzeciw, otwarty, ale i chcący leczyć ich zranienia, kryzysy. I wreszcie to często ostatnia okazja, by ukazać im Chrystusa, który dla nich, dla mnie i dla Ciebie, dla ich dzieci i rodziców, oddał życie i zmartwychwstał, a przez to sprawił, że niemożliwe stało się możliwe.

 

Warto korzystać z tej okazji, zamiast narzekać, że ludzie zamiast Eucharystii podniecają się prezentami. A czym mają się podniecać, skoro nikt im nie powiedział – w prosty, zrozumiały, codzienny sposób – że oto przychodzi do nich/do nas Żywy Bóg. I on ma moc zmieniać nasze życie. Realnie i codziennie. To lepsze niż wszystko, co możemy sobie ofiarować w prezencie.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Mocna encyklika Papieża o miłości! „Nie zadowalaj się życiem przeciętnym, rozwodnionym, pustym”

Redakcja malydziennik

On zawsze ratował Polskę i Polaków. I nawet komunistom nie udało się zniszczyć jego ciała!

Przerażające! Katolicki biskup zaatakowany podczas Mszy. ZOBACZ!

Ładuję....