Wszędzie dobrze, ale w POLSCE najlepiej. Młodzi Polacy wracają z emigracji!

telewizja Republika
Brytyjski dziennik „Financial Times" opisał na swoich łamach historię czwórki Polaków, którzy zdecydowali się na powrót do ojczyzny po spędzeniu kilku lat na emigracji. Przyczyną ma być nie tylko decyzja o Brexicie, ale także „kwitnąca gospodarka Polski
Według "Financial Times", młodzi polscy profesjonaliści, którzy studiowali i rozpoczynali karierę w Wielkiej Brytanii, obecnie decydują się na powrót do Polski.

 

W ostatnich miesiącach odnotowano spadek imigracji do Anglii i wzrost emigracji powrotnej. Choć w sierpniu 2016 roku urząd statystyczny w UK podał, że w tamtym czasie mieszkało w Wielkiej Brytanii ponad milion Polaków, co stanowiło największą liczbę w historii kraju, sytuacja ta będzie się zmieniać. Wpływ na powrót z emigracji ma mieć m.in. Brexit, czyli wyjście Wielkiej Brytanii z UE, co nastąpi najpóźniej do 30 marca 2019 roku. 

 

Powodem powrotów ma być „kwitnąca polska gospodarka". Powrót z Anglii ma być również szansą na szybką karierę w Polsce, bowiem zagraniczne doświadczenie jest szczególnie doceniane przez polskich pracodawców. Jednym z argumentów ma być także „możliwość uczestniczenia w rozwoju kraju" oraz wyższy standard życia. Innych z kolei motywuje „dynamiczne tempo rozwoju polskiej gospodarki".

 

 Autor: gb

Źródło: se.pl

19:21 29 października 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie