WSTRZĄSAJĄCY APEL DUCHOWNEGO: Na pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej…

PAP/Radek Pietruszka
Na pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej wołamy do wszystkich stron konfliktu, który jest Polsce: Pojednajcie się! - taki poruszający apel wygłosił podczas mszy świętej w miesięcznicę katastrofy smoleńskiej ksiądz Bogdan Bartołd.
- Czy naprawdę to ma być nasza polska specjalność, że będziemy toczyć spory i waśnie? Czy nie możemy naszych sporów ojczystych rozwiązywać w naszym, polskim domu Dlatego dzisiaj przez pamięć i miłość do wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej prosimy, aby byli oni dla nas latarniami morskimi, w których zawiera się troska o Polskę. Musimy zdać sobie sprawę, że jedynym prorockim słowem dla nas na dzisiaj jest zwrócić się do Boga. Boga zaprosić na naszą Polską ziemię. Bo tylko słowo Jezusa ma moc i potrafi pokonać złego - mówił w niezwykle mocnych słowach duchowny.

 

Ks. Bartołd podkreślił także konieczność życia zgodnego z wymogami sumienia. - -Dla nas chrześcijan życie zgodne z sumieniem to nieustanne dawanie świadectwa. Świadectwo życia w prawdzie, podejmowanie wysiłku pracy nad sobą. To stanowi o naszym człowieczeństwie. To człowiek decyduje o swojej wolności. Nasi przodkowie pokazali, że nawet będąc w niewoli lub więzieniu można być wolnym człowiekiem. Wolność jest wewnętrznym stanem ducha. Jeśli człowiek sam jej nie odda - nie można mu jej zabrać. Dzisiaj na tej Mszy św. Jednoczy nas nie tylko pamięć o ludziach, którzy zginęli pod Smoleńskiem, ale może jeszcze bardziej nas tu gromadzi wdzięczność i zobowiązanie za to dziedzictwo, które nam pozostawili. Aby to dziedzictwo ochronić i przekazać następnym pokoleniom. Bo nikt nas nie zwolnił z miłości do ojczyzny – mówił proboszcz warszawskiej archikatedry.Autor: TPT

Źródło: Niezalezna.pl

20:35 10 stycznia 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie