RELIGIA

Wreszcie uregulowano sposób przygotowywania do bierzmowania. Dowiedz się, jakie imię powinno się wybrać!

Episkopat Polski przedstawił wskazania dotyczące przyjmowania sakramentu bierzmowania. Kilka wytycznych pokazuje, jak powinno to wyglądać.

Wskazówki akcentują odbywanie przygotowania w parafii zamieszkania, a nie parafii szkoły. Takich katechez powinno być 30. Stanowią one bezpośrednie przygotowanie do sakramentu.

 

„Księża biskupi zwracają uwagę, że potrzeba, aby odbyło się przynajmniej 5 spotkań z rodzicami bierzmowanych – mówi rzecznik episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik. – Chodzi o to, by podkreślić rolę rodziców; fakt, że Kościół nie wyręcza rodziców ani ich nie zastępuje, ale chce pomagać w przeżywaniu wiary. Ponadto, co do samych osób, które są świadkami bierzmowania, pojawia się zachęta, by zasadniczo świadkami bierzmowania byli rodzice chrzestni” – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 

Pojawią się także wezwanie do zachowania imienia ze chrztu. Zmienić je należy jedynie, gdy imię do chrztu nie było związane z patronem chrześcijańskim.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Franciszek zachęca do ryzyka, trudnych zadań, a także do realizowania marzeń. Przedstawił także „opiekuna Bożego marzenia”.

Ten grzech naprawdę paraliżuje. Franciszek ujawnia tajemnicę duchowego…

Oto furtka przez którą może zaatakować szatan! ZOBACZ!

Ładuję....