Wojsko w okolicach Elbląga! "Wydzielone siły i środki osiągnęły gotowość do działania"

mon.gov.pl
Podwyższony stan wód spowodował reakcję władz w Warszawie. Minister Obrony Narodowej, Antonii Macierewicz, wysłał w okolice Elbląga 16 Dywizję Zmechanizowaną.
"Wydzielone siły i środki osiągnęły gotowość do działania do 22.00 (30.10.) i pozostawać będą w gotowości do realizacji zadań w rejonie mostu na rzece Wąskiej w m. Węzina" - napisano w komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie MON. Żołnierze mają wspierać organy administracji publicznej. W skład dywizji wchodzi 100 żołnierzy wg stanu z wczorajszego wieczora.

 

Do zadań żołnierzy wchodzi układanie worków z piaskiem, rozstawianie rękawów przeciwpowodziowych i likwidacja skutków zagrożenia powodziowego. Już 29 i 30 października żołnierze pomagali w usuwania skutków wichur.

 

W poniedziałek wieczorem na konferencji prasowej prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, że woda jest pod kontrolą, ale w celu jej okiełznania prowadzona jest systematyczna walka z żywiołem. Obecnie poziom wody wynosi tam 602 cm, czyli 2 cm ponad stan alarmowy. Szerzej o sytuacji w Elblągu informowaliśmy wczoraj.

 

Obecnie sytuacja na północy Polski sie stabilizuje, przekroczone stany alarmowe są jednak na Tudze w Nowym Dworze Gdańskim, Pasłęce w Pasłęku i na Jeziorze Druzno w Żukowie, a także w innych miejscowościach północnej Polski: Braniewie, Łozach, Prosnej, Rodzonym, Szreńsku, Miłoszewie, Bardach, Trzebieży, Gryfinie, Rajgrodzie i Harasimowiczach, a także na południu w Odolanowie, Kraszewicach i Branicy.Autor: LA

Źródło: IMGW/ MON/ portel.pl/ MalyDziennik.pl

13:01 31 października 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie