POLITYKA

Wojna idzie dużymi krokami! Chiny wzywają swych obywateli do natychmiastowego opuszczenia Korei Północnej tY

Jak podało Radio Wolna Azja (Radio Free Asia-RFA), chińska ambasada w Korei Północnej z końcem kwietnia rozpoczęła akcję informacyjną mającą na celu nakłonienie obywateli i rezydentów Chin do opuszczenia terytorium Korei Północnej.

Jedno ze źródeł cytowanych przez rozgłośnię, mężczyzna często podróżujący pomiędzy obydwoma krajami, twierdzi, że otrzymał informację aby „na razie pozostać na terytorium Chin”. Dodał, że nigdy wcześniej nie spotkał się z tak wyraźnym ostrzeżeniem oraz że większość chińskich obywateli ignoruje napiętą sytuację na półwyspie.

Chińskie władze obawiają się niekontrolowanej eskalacji napięcia, do której mogą przyczynić się tak testy rakietowe przeprowadzane przez reżim Kim Dzong Una, jak i obecność militarna Stanów Zjednoczonych oraz ich sojuszników, co ostatecznie może doprowadzić do wybuchu konfliktu zbrojnego. Prezydent Trump poprzez swoją decyzję o ataku rakietowym na syryjskie lotnisko dał jasno do zrozumienia, że USA są gotowe na użycie siły. Pośrednio wskazują na to także wypowiedzi amerykańskiej administracji rządowej (Sekretarz Stanu Rex Tillerson stwierdził, że działania militarne przeciwko Korei Północnej to jedna z możliwych opcji), jak i przeprowadzony niedawno test międzykontynentalnego pocisku balistycznego Minuteman III, który został wystrzelony z bazy amerykańskich sił powietrznych w Vandenberg (stan Kalifornia). 3 maja Amerykańska armia zapowiedziała ponadto powtórny test.

 

CZYTAJ DALEJ TUTAJ

Źródło: Swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

TO JUŻ KONIEC MICHNIKA! "Gazeta Wyborcza" spada na łeb na szyję!

W Polsce powstanie rewolucyjny system transportu krwi! Pierwszy na świecie!

Redakcja malydziennik

Co za przerost CHAMSTWA! Dzisiejsze posiedzenie komisji ds. Amber Gold było po prostu PATOLOGIĄ. Zeznania "składał" Łukasz Daszuta

Redakcja malydziennik
Ładuję....