CYWILIZACJA

Włochom zagraża prawdziwa klęska: nielegalne budynki to plaga, następnym razem mogą zginąć MILIONY

Trzęsienie ziemi na Ischii może być jedną z mniejszych klęsk dla Włoch. Eksperci szacują, że przez zaniedbania przy stawianiu budynków, zagrożonych śmiercią mogą być miliony osób.

Poniedziałkowe wstrząsy w pobliżu Neapolu nie powinny przynieść ani śmierci, ani widocznych zniszczeń. Relatywnie mała magnituda oscylująca wokół 4, w normalnych warunkach daje jedynie o sobie znać drobnym chwianiem się gruntu. Jednak na wyspie od lat nie sprawdzano stanu budynków, a nowe stawiano bez zezwoleń. I podobna sytuacja dotyczy także kontynentalnej części kraju.

 

Blisko 20% nowych budynków w całych Włoszech stawiane jest bez wszystkich zezwoleń. Statystyka wzrasta jednak, gdy chodzi o południe Włoch: tam to aż 60% nowych budynków. Dane zostały opublikowane przez ISTAT, włoski narodowy instytut statystyczny.

 

W najgorszej sytuacji jest region Kalabrii, obejmującej południowo-zachodnią część Włoch sąsiadującą z Sycylią. W tym regionie aż 4,5 tysiąca szkół, przeszło 250 szpitali i prawie 900 tysięcy budynków jest w najwyższym stopniu zagrożone. A jest to region sejsmiczny, gdzie słynny wulkan Wezuwiusz pozostaje aktywnym. Dodatkowo Włochy są regionem znacznej pracy płyt tektonicznych i o tragedię nie trudno.

 

Powodem tego stanu rzeczy jest brak kompetencji i korupcja, a także wysoka cena zezwoleń na budowę, która zniechęca do starania się one. Wkrótce, niestety, mogą się przydać do stawiania nowych domów…

Źródło: thelocal.it

Komentarze

Zobacz także

Meksykanie nie tracą nadziei! Spod gruzów ratownicy wyciągnęli żywą dziewczynkę

Redakcja malydziennik

"Mój dziadek zabijał dzieci". Skutki dla rodziny trwają do dziś!!! WSTRZĄSAJĄCE ŚWIADECTWO

Redakcja malydziennik

PRZERAŻAJĄCA relacja strażaka z Grenfell: "krzyki dzieci. (…) Krzyki. Krzyki o pomoc"

Redakcja malydziennik
Ładuję....