CYWILIZACJA

"Więźniowie jedzą lepiej niż dzieci chore na raka"…

Rodzice dzieci z oddziału onkologii Szpitala im. Jurasza w Bydgoszczy postanowili sami kupować posiłki swoim dzieciom, bo te serwowane przez szpital – według nich- nie nadają się do jedzenia. Szpital jest w trakcie przetargu na nowego dostawcę posiłków – jednak reporterka RMF MAXXX Monika Jendrzejewska, ustaliła, że w nowym zamówieniu są niemal identyczne produkty jak dotychczas.

Kasza, wędlina z kawałkami chrząstek, śladowe ilości masła i brak różnorodności w serwowaniu posiłków – zarzucają Szpitalowi Uniwersyteckiemu nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy rodzice dzieci, które leżą na tamtejszej onkologii – czytamy na twojezdrowie.rmf24.pl.

 

Rodzice mówią wprost: Więźniowie mają lepsze jedzenie, niż dzieci chorujące na raka. Oburzeni kiepską jakością szpitalnych posiłków, sami kupują i przynoszą jedzenie swoim dzieciom.

 

Zdaniem rodziców jadłospis w bydgoskim szpitalu jest monotonny – chleb, wędlina, która udaje wędlinę i masło. Do tego ewentualnie trochę twarożku, który jest kompletnie bez smaku. Jeden ser powtarza się trzykrotnie w tygodniu. Poza tym nie ma żadnych warzyw, a na deser jest sucha drożdżówka. Zdarzają się też zimne posiłki – wyliczają rodzice.

 

Każdy z nas lubi jak to, co na talerzu wygląda ładnie i dobrze smakuje, a dziecko, które jest chore, dodatkowo jest wybredne. Jak one mają zdrowieć? – punktują szpital rodzice i dodają, że przecież wsparcie dietą w trakcie hospitalizacji jest bezcenne. 

Szpital odpiera zarzuty rodziców tłumacząc, że dieta każdego dziecka jest indywidualnie dostosowywana do stanu zdrowia i sposobu leczenia. Dieta musi zawierać określone produkty, odpowiednią kaloryczność i nie zawsze możemy dostosować ją do oczekiwań rodziców – broni się Marta Laska, rzeczniczka prasowa Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy

A wy co o tym myślicie? Macie doświadczenie ze szpitalnym jedzeniem?

Źródło: twojezdrowie.rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

Wstrząsająca relacja z telefonu w Grenfell: "jesteśmy uwięzieni, (…) nie możemy nigdzie iść, módl się za nas!"

Redakcja malydziennik

Nie ma przebacz. Kto używa sformułowania "polskie obozy zagłady" nie może być bezkarny!

Redakcja malydziennik

SZOKUJĄCE NAGRANIE! Agresywny muzułmanin zaatakował prętem kobiety w sklepie! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....