POLITYKA

Wiemy już, kiedy ABDYKUJE brytyjska królowa! Elżbieta II planuje emeryturę w wieku…

Zasiadająca na tronie Elżbieta II ma już 92 lata. Miesiąc temu na emeryturę przeszedł jej mąż, Filip, a tymczasem brytyjskie media donoszą o planach królowej.

Jak podaje Mirror, powołujący się na królewskie źródła, królowa Elżbieta II planuje abdykować i uczynić jej syna, księcia Karola, Królem Anglii. Ma to uczynić za trzy lata, kiedy skończy 95 lat.

 

Elżbieta II zrzekłaby się wszystkich obowiązków i prerogatyw, przekazując je Filipowi. Jako Król Anglii Karol byłby regentem Królestwa, miałby pełnię władzy, nawet w czasie, gdy jego matka żyje.

 

Zasiadająca na brytyjskim tronie Elżbieta II jest w tej chwili najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. Elżbieta została koronowana w 1952 roku, a w 2015 roku pobiła rekord swojej babki, królowej Wiktorii, która panowała przez 63 lata.

 

Gdyby abdykacja doszła do skutku, władza trafiła by w ręce księcia Karola, który stałby się tym samym najstarszym koronowanym królem Wielkiej Brytanii. Kolejny w sukcesji jest jego syn, William, który ostatnio odwiedził Polskę razem z rodziną, wśród której był jego syn, książę Jerzy, który jest trzeci w kolejce po koronę brytyjską.

Źródło: mirror.co.uk

Komentarze

Zobacz także

POLACY ratują francuski przemysł. "Są zawsze gotowi do pracy"!

Obłęd SB-eków trwa! Posłuchaj przemówienia z protestów!

Redakcja malydziennik

"Co to znaczy znać kogoś", "o działalności Amber Gold dowiedziałem się z reklam" – czyli cyrk Pawła Adamowicza przed Komisją Śledczą

Redakcja malydziennik
Ładuję....