POLITYKA

Wielkie polowanie na HOMOSEKSUALISTÓW! Są już pierwsze ofiary śmiertelne

W Czeczenii w ostatnich dniach zatrzymanych zostało ponad 100 mężczyzn w związku z ich orientacją homoseksualną lub podejrzeniami, że mogą być oni gejami; są co najmniej trzy ofiary śmiertelne tych represji – podała w niedzielę rosyjska "Nowaja Gazieta".

Zatrzymania rozpoczęły się, gdy w miastach Kaukazu Północnego do władz napłynęły z innych rejonów Rosji zgłoszenia o przeprowadzeniu na Kaukazie serii demonstracji w obronie praw osób homoseksualnych. Reakcją było rozpoczęcie w Czeczenii "prawdziwego polowania na lokalne wspólnoty LGBT" – alarmuje "Nowaja Gazieta".

 

Ludzie, którzy stali się ofiarami represji, nie demonstrowali swojej orientacji homoseksualnej, bowiem na Kaukazie – jak zauważa niezależne wydanie – "jest to równoznaczne z wyrokiem śmierci". Sama wzmianka o takiej przyczynie zatrzymania sprawi, że rodziny nie będą składać skarg do oficjalnych instancji i będą ukrywać fakt, że krewny został zatrzymany lub nawet zabity. Nawet jeśli ktoś z zatrzymanych zostanie zwolniony, bo podejrzeń o homoseksualizm mu nie udowodniono, może stać się ofiarą "honorowego zabójstwa" ze strony własnych krewnych.

 

Wśród ponad 100 zatrzymanych są m.in. działacze religijni i dziennikarze telewizyjni; represje nastąpiły w różnych miejscowościach republiki, nie tylko w Groznym. Nieliczne osoby, które zostały zwolnione, opuściły Czeczenię; inne wyjechały dlatego, że zatrzymani zostali ich przyjaciele lub znajomi.

 

"Nowaja Gazieta" ustaliła tożsamość trzech ofiar śmiertelnych tych zajść, jednak źródła gazety oceniają, że zabitych jest więcej.

 

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Daniel Olbrychski się martwi. Tak. O NIEGO się martwi!

Redakcja malydziennik

Premier Szydło: Gospodarka polska jest w bardzo dobrej kondycji!

Właśnie ukazał się nowy sondaż poparcia dla Macrona. Beata Szydło POGRĄŻA francuskich prezydentów: najpierw Hollande stracił stanowisko, a teraz…

Redakcja malydziennik
Ładuję....