POLITYKA

Wczorajszy niedoszły zabójca w Sztokholmie jest dużo młodszy, niż wskazywały doniesienia mediów. To praktycznie dziecko!

W czwartek w centrum Sztokholmu doszło do ataku z użyciem noża na funkcjonariusza policji. Napastnik został od razu zatrzymany, a pierwsze doniesienia mówiły, że miał około 30 lat.

W Polsce informację o wieku napastnik podały m. in. tvp.info i onet.pl. Jak donoszą jednak szwedzkie media, nożownik jest jeszcze praktycznie dzieckiem – ma 17 lat. Wiek nie przeszkodził mu w próbie zamordowania policjanta.

 

Atak miał miejsce około 10.40 przy Medborgarplatsen w centrum Sztokholmu. Patrolujący obszar policjant został zaatakowany przez nożownika, otrzymał lekkie rany, ale jeszcze w czwartek wyszedł ze szpitala. Napastnik został od razy pochwycony przez jego partnera.

 

Teraz przeciwko 17-latka wszczęto postępowanie w kierunku oskarżenia o usiłowanie morderstwa. W Szwecji chłopak będzie za swoje czyny jak dorosły. Wciąż nie podano szczegółów na temat napastnika, jednak niezależny dziennikarz szwedzki kryjący się pod nikiem PeterSweden zdemaskował go jako uchodźcę z Maroka. Jego pochodzenie z Północnej Afryki potwierdza zdjęcie ilustrujące artykuł.

Źródło: thelocal.se

Komentarze

Zobacz także

„Nie chcemy żadnych imigrantów spoza Europy, żadnych imigrantów muzułmańskich”. Jasna deklaracja PiS

Nareszcie! Jerzego Owsiaka do sądu zagoniła Krystyna Pawłowicz. Jej prawnicy złożyli aż trzy pozwy

Redakcja malydziennik

Senat przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym. Opozycja wzywa do wojny domowej!

Ładuję....