POLITYKA

Ważne! Czy dziedziczymy zło po przodkach?

o. Piotrem Różańskim SchP, duszpasterzem grupy Odnowy w Duchu Świętym Kana w Łowiczu rozmawia Dorota Mazur

 

— Czym jest uzdrowienie międzypokoleniowe?

 

W Biblii spotykamy słowa, w których Bóg wyraźnie stwierdza, że jest przede wszystkim Bogiem rodziny: Ja jestem (…) Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba (Wj 3, 6). To w rodzinie przychodzimy na świat i w rodzinie ten świat opuszczamy – a przynajmniej tak być powinno. W domu rodzinnym uczymy się życia, wiary, a także relacji z drugim człowiekiem. Dzięki naszym przodkom otrzymujemy takie czy inne dobra w postaci rzeczy materialnych, wychowania, wiary, kultury. To z kolei dziedziczą nasze dzieci. Jednak oprócz dobra dziedziczymy także i zło, uwidocznione w nałogach, uzależnieniach czy braku wiary.
— W jaki sposób możemy odziedziczyć zło?

 

Zło uczynione lub zaproszone – nawet w nie do końca świadomy sposób – do życia konkretnego człowieka może przylgnąć do następnych pokoleń. Złe duchy nie odchodzą wraz ze śmiercią kogoś z rodziny, ale zostają w tej rodzinie i w sposób duchowy oddziałują na jej członków, powodując nacisk czy presję ku złu, co objawia się w samobójstwach, nerwicach, depresjach i różnego rodzaju uzależnieniach bądź objawach somatycznych. Jak mówi stare przysłowie: Co
zasiejesz, to zbierzesz. Siejesz zło, zbierzesz zło. Siejesz dobro, zbierzesz dobro.

 

Innym sposobem przechodzenia zła na następne pokolenia jest naśladownictwo. Dzieci popełniają te same grzechy co ich rodzice przez naśladowanie zachowań. Często dokonuje się to nieświadomie. Sprzyja temu atmosfera zła, np. jeśli rodzice używają wulgarnych słów, to dzieci w końcu też zaczną przeklinać. Podobnie może być z alkoholizmem albo brakiem wiary.

 

 

Fragment artykułu pochodzący z Miesięcznika Egzorcysta nr 21

Komentarze

Zobacz także

Najważniejsze słowo w 2016 roku w Polsce to… Zgadliście?

Redakcja malydziennik

Przeczytaj ten raport, zanim uwierzysz w kolejne ściemy "czarnego protestu"

Redakcja malydziennik

Cejrowski ostro MASAKRUJE Niemców! "Wloką za sobą obrzydliwy czarny ogon faszyzmu"

Redakcja malydziennik
Ładuję....