POLITYKA

„Warszawa ryzykuje, że w przyszłości może znaleźć się na marginesie historii Europy”. Macron ma rację! I dzięki Bogu

MSZ, zapewne słusznie, oburzył się na słowa Emmanuela Macrona, który – w typowy dla siebie bufoniasty sposób – postanowił przywołać Polskę do porządku. Tyle, że w słowach prezydenta Francji kryje się prawda, korzystna raczej dla Polski, niż dla Francji.

– Warszawa ryzykuje, że w przyszłości może znaleźć się na marginesie historii Europy – stwierdził Macron. I wypada mu przyznać rację. Jest faktem, że decyzja polskiego rządu, a także jasny sprzeciw polskiego społeczeństwa, sprawiają, że Polska raczej znajdzie się na marginesie Europy. I bardzo dobrze, bo tak się składa, że decyzje Angeli Merkel czy Emmanuela Macrona, a także demograficzne niemocy zachodnich Europejczyków, sprawiają, że wiele wskazuje na to, że za kilka, kilkanaście lat Europa stanie się islamska. 

 

Francja będzie w czołówce tych przemian. Wieża Eiffla zostanie wielkim meczetem, z którego pięć razy dziennie słychać będzie nawoływanie do modlitwy, a Macron będzie mógł z dumą oznajmić, że on – na wzór proroka Mahometa – też miał znacznie starszą żonę, która wprowadziła go na salony, zanim stało się to modne. 

 

Polska zaś, i dzięki za to Bogu, zapewne razem z Węgrami, Słowacją czy Czechami, będzie na marginesie. U nas zamiast meczetów nadal będą kościoły, a zamiast krzyków muezina rano będzie słychać bicia dzwonów z wież kościelnych. Nie jest też wykluczone, że wielu Niemców, Francuzów czy Hiszpanów będzie uciekać z krajów głównego, islamskiego już nurtu, by schronić się w znajdujących się na marginesie Europy krajów Środkowej części Starego Kontynentu. 

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: Maly Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Idioci? Prowokatorzy? Przed bramą Auschwitz grupa nagich osób zabiła owcę. A to nie koniec ich „wyczynów"

CUD w Rigopiano. Ratownicy uratowali całą rodzinę z lawiny!

Redakcja malydziennik

To cud! Dziewczynka urodzona w 20. tygodniu ciąży żyje. Teraz waży 2400 g i ma się naprawdę świetnie

Redakcja malydziennik
Ładuję....