RELIGIA

W Unii Europejskiej panuje hipokryzja: wolność religijna pozostaje tylko na papierze

Podczas gdy Donald Trump znosi kolejne zakazy uderzające w wierzących, kraje UE nic nie robią, żeby wolność religijną zapewnić. Według Rady Konferencji Episkopatów Europy CCEE unijne wytyczne to czysty przejaw hipokryzji.

Unijne dyrektywy w sprawie wolności religijnej pozostały tylko na papierze. Świadczy to o wielkiej hipokryzji Unii Europejskiej w tej dziedzinie, tym bardziej, że jesteśmy świadkami coraz większych prześladowań i nasilonego łamania tego podstawowego prawa, jakim jest wolność religii. Wskazuje na to sekretarz Rady Konferencji Episkopatów Europy CCEE odnosząc się do przyjętych w 2013 r. przez Radę Ministrów Spraw Zagranicznych Unii Europejskiej nowych „Wytycznych UE dotyczących propagowania i ochrony wolności religii lub wyznania”.

 

Ks. Duarte Nuno Queiroz de Barros da Cunha  zauważa, że unijni urzędnicy mówią o wolności religijnej w sposób abstrakcyjny i boją się w wyraźny sposób wypowiadać o cierpieniu prześladowanych wspólnot, choćby tych tak mocno doświadczanych na Bliskim Wschodzie. Zaznacza, że w ich obronie powinno się wykorzystać wszystkie możliwe naciski dyplomatyczne i ekonomiczne, tak się jednak niestety nie dzieje. Powodem tego jest m.in. to, że sama UE ma problem ze zrozumieniem publicznego wymiaru wspólnot religijnych, a wyznawanie wiary ma być jedynie prywatną sprawą obywateli. Sekretarz CCEE jednoznacznie stwierdził, że dokument, który dawał dobre narzędzia obrony wolności religijnej, ostatecznie ujawnił jedynie hipokryzję unijnych instytucji, które co innego głoszą publicznie, a co innego robią za kulisami.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

NIE ŻYJE 39-letni KSIĄDZ! Popełnił SAMOBÓJSTWO poprzez…

M. A.

„ZAKOCHANA W JEZUSIE” – Zobacz, co ta INFLUENCERKA robi na swoim PROFILU?!

M. A.

Ale jaja. Clintonn chce zostać… NIE UWIERZYCIE!!!!

Redakcja malydziennik
Ładuję....