CYWILIZACJA

W trakcie nawałnic i burzy zginął wiceburmistrz Wołomina. ZOBACZ dlaczego!

W wyniku nawałnic, które wieczorem i w nocy przeszły nad Polską, jedna osoba zginęła, a co najmniej dziesięć zostało rannych. Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak powiedział, że do północy strażacy w całej Polsce interweniowali prawie 4400 razy, usuwając skutki burz.

 

Do tragedii doszło w podwarszawskim Nieporęcie. Wiceburmistrz Wołomina Robert Makowski zginął przygnieciony konarem drzewa – poinformował Urząd Gminy Wołomin.

Najwięcej interwencji straży pożarnej dotyczyło Mazowsza – funkcjonariusze wyjeżdżali 1486 razy. W województwie kujawsko-pomorskim interwencji było 658, a w Wielkopolsce – 401. W całej Polsce po burzach strażacy interweniowali w sumie 4373 razy – poinformował Frątczak.

Podczas burz rannych zostało co najmniej 10 osób. W miejscowości Idzików na Dolnym Śląsku na samochód, którym podróżowała czteroosobowa rodzina (troje dorosłych i jedno dziecko), przewróciło się drzewo. Na Mazowszu we Wrzosowie mężczyzna został uderzony elementem konstrukcyjnym budynku, a w Warszawie jedna osoba została ranna wskutek uderzenia przez gałąź. Do podobnego zdarzenia doszło w Nysie w Opolskiem – kobieta została uderzona przez konar drzewa.

 

aklo/onet.pl

Komentarze

Zobacz także

Auto rozerwało NA PÓŁ. Nie uwierzysz dlaczego (WIDEO)

Redakcja malydziennik

Wiemy, kto strzelał w Luwrze. To…

Oto dieta, która bije rekordy popularności! ZOBACZ co trzeba zrobić by mieć płaski brzuch i …

Redakcja malydziennik
Ładuję....