POLITYKA

W Norwegii oszaleli. Nawet dziecko może tam zmienić płeć, robiąc TYLKO tę jedną rzecz

Wszyscy obywatele Norwegii, którzy mają więcej niż 6 lat, mogą sami zadecydować o swojej płci. Wystarczy, że wypełnią formularz online i poczekają na nowy numer identyfikacyjny. Potem mogą zmienić imię i płeć we wszystkich innych dokumentach.

 

Nowe prawo regulujące oficjalną zmianę płci zostało uchwalone w czerwcu 2016. Mimo kontrowersji dotyczących wyboru płci przez nieletnich, zmiany w prawie przeszły w parlamencie 79 głosami "za" i tylko 13 "przeciw".

"Spotkałem wielu młodych ludzi, którzy powiedzieli mi, że to prawo sprawi, że ich życie będzie łatwiejsze" – tłumaczył minister zdrowia Bent Hoie, członek Konserwatywnej Partii Høyre. 

Aby zmienić płeć wystarczy wypełnić formularz online, to proste jak ankieta internetowa. Następnie urząd wysyła pismo z informacją o pozytywnym rozpatrzeniu prośby. Na koniec swoją decyzję trzeba przypieczętować oficjalną listowną deklaracją.

Po przejściu całej procedury, otrzymuje się nowy numer identyfikacyjny i można przystąpić do zmiany dokumentów, takich jak paszport czy akt urodzenia. 

Jedną z nieletnich osób, które skorzystały z możliwości oferowanych przez nowe prawo była dziesięcioletnia Anna Thulin-Myg, która urodziła się jako Adrian: "Kiedy byłam mała ubierałam się w sukienki, bawiłam się lalkami. Myślę, że tak naprawdę zawsze byłam dziewczynką" – opowiada.  

 
Przed wprowadzeniem tego prawa  w Norwegii, podobnie jak w 32 innych krajach Europy, przed legalną zmianą płci trzeba było poddać się konsultacjom, terapii hormonalnej i operacji. Teraz za zgodą rodziców dzieci jeszcze przed pójściem do szkoły mogą zadeklarować chęć identyfikacji jako chłopiec lub dziewczynka i w ten sposób zmienić swoją płeć. 

 

Źródło: wysokieobcasy.pl

Komentarze

Zobacz także

Polacy coraz częściej śpiewają pieśni patriotyczne! Idzie nowe!

Redakcja malydziennik

Dramatyczne chwili w samolocie. Mężczyzna wziął … zakładnika. ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Franciszek znów mocno: nazywa większość ludzi terrorystami! Ten grzech „to rzucanie bomby, zniszczy innego, a ja…”

Redakcja malydziennik
Ładuję....