CYWILIZACJA

"W mediach rzeczy ZŁE, WYPACZONE, SKANDALICZNE to są newsy. Nikt nie mówi o rzeczach dobrych"

W Krakowie odbywa się rokroczny plebiscyt na Miłosiernego Samarytanina. Znasz kogoś zwyczajnie dobrego? Zgłoś go!

Wolontariat św. Eliasza jest odpowiedzią na szerzące się coraz bardziej w naszym społeczeństwie narzekanie i zwątpienie. Po zwątpieniu pozostaje już tylko rozpacz i dlatego potrzebni są Eliasze naszych czasów! W dzisiejszym świecie coraz mniej jest autorytetów, coraz więcej biedy i niesprawiedliwości, a człowiek coraz bardziej postrzegany jest przez pryzmat "posiadania"niż "bycia". Potrzebne są więc osoby, które jak Eliasz dadzą świadectwo prawdzie, które staną się niewygodną i bolesną "zadrą" w boku dzisiejszego społeczeństwa, które uformowane w "szkole proroka" staną się budowniczymi "kultury zgody i miłości". Potrzebni są dojrzali chrześcijanie, którzy zdają sobie sprawę z tego, że "placem budowy" Królestwa Bożego nie są cztery ściany naszych kościołów, lecz społeczeństwo w którym żyjemy i działamy.

 

"W mediach rzeczy ZŁE, WYPACZONE, SKANDALICZNE to są newsy. Nikt nie mówi o rzeczach dobrych" – mówił ojciec Stanisław Wysocki, opiekun wolontariatu. Stąd zrodził się pomysł nagradzania dobra. 

 

Tegoroczna edycja pragnie  propagować nauczania św. Jana Pawła II i wspólnie budować „kulturę miłości” poprzez pokazanie, że pośród nas żyją i działają ludzie dobrzy i miłosierni, którzy pomagają drugiemu człowiekowi w potrzebie.

 

Jeśli chcesz im podziękować za dobro i miłosierdzie, które okazują innym. NIE CZEKAJ!!! Weź udział w głosowaniu na „Miłosiernego Samarytanina Roku 2016”     

 

Głosowanie odbywa się w dwóch kategoriach, a spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła wybierze osoby wyróżnione, które otrzymają prestiżową statuetkę i wyróżnienie „Miłosierny Samarytanin Roku 2016”.

 

Wręczenie statuetek oraz wyróżnień odbędzie się  31 marca br. w Auli Jana Pawła II, Kraków – Łagiewniki.

 

Głosowanie odbywa się na stronie wolontariatu do 10 marca eliasz.org.pl

Źródło: eliasz.org.pl

Komentarze

Zobacz także

Makabryczna zbrodnia z Katowic: 18-latek próbował spalić ofiary, którą obrabował

Redakcja malydziennik

Kupiłeś dziecku taką zabawkę? Natychmiast oddaj ją do sklepu. JEST NIEBEZPIECZNA

Redakcja malydziennik

August Agbola O’Brown to jedyny czarnoskóry uczestnik Powstania Warszawskiego. Właśnie odnaleziono jego grób

Redakcja malydziennik
Ładuję....