W KOŃCU! Znamy datę kanonizacji pastuszków - świadków objawienia z Fatimy - potwierdzoną przez Ojca Świętego

Franciszek i Hiacynta, dwoje pastuszków, którzy mieli objawienie Matki Bożej w Fatimie, zostaną kanonizowani. Zmarli bardzo młodo, tym samym zostaną najmłodszymi w historii kanonizowani wyznawcami.
Kanonizacja dzieci zostanie dokonana w stulecie objawień Maryi. 13 maja 2017 roku w Fatimie Franciszek zaliczy ich w poczet świętych. Decyzja została podjęta dziś przez Ojca Świętego. Trwa bowiem konsystorz publiczny z udziałem obecnych w Rzymie kardynałów.

 

Co ciekawe, ich beatyfikacja miała miejsce także w Fatimie, 13 maja, ale z okazji jubileuszu roku 2000. Mszy z tej okazji przewodniczył Jan Paweł II.

 

Ponadto na dzisiejszym konsystorzu Franciszek zadecydował razem z kardynałami o dacie innych tegorocznych kanonizacji. 15 października do świętych zaliczeni zostaną trzej pierwsi Indianie meksykańscy, zresztą również bardzo młodzi, nastoletni, którzy – na początku XVI wieku – oddali życie za Chrystusa, a także 30 brazylijskich męczenników z XVII stulecia, wśród których są księża i wierni świeccy, oraz dwóch kapłanów zakonnych: XVIII-wieczny włoski kapucyn Anioł z Acri i zmarły na początku XX wieku hiszpański pijar Faustin Miguez.Autor: la

Źródło: Radio Watykańskie

16:42 20 kwietnia 2017Video
Polityka
Cywilizacja
Religia
Opinie