POLITYKA

W końcu się spotkali. Zobacz, co Papież powiedział Donaldowi Trupowi

Papież Franciszek podczas spotkania w środę w Watykanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem wyraził pragnienie, by był on "narzędziem pokoju". Trump zapewnił, że nie zapomni tego, co usłyszał od papieża.

Dziennikarze obserwujący ich pierwsze spotkanie odnotowali, że w czasie wymiany prezentów papież wręczając pamiątkowy medal z gałązką oliwną, symbolem pokoju, zwrócił się do prezydenta USA: "Daję to panu, aby był pan narzędziem pokoju".

 

"Potrzebujemy pokoju" – odparł Trump.

 

Żegnając się z Franciszkiem amerykański prezydent mówił: "Dziękuję, nie zapomnę tego, co usłyszałem od Waszej Świątobliwości". Zapewnił też, że wizyta u papieża to dla niego "ogromny zaszczyt". Na zakończenie spotkania powiedział do Franciszka: "Powodzenia" ("Good luck").

 

Dziennikarze usłyszeli również, że w czasie krótkiej rozmowy z małżonką Donalda Trumpa, Melanią, papież zapytał ją żartobliwie po hiszpańsku, czy daje mężowi pizzę.

 

Amerykański przywódca podarował papieżowi rzeźbę z brązu, symbolizującą pokój oraz zbiór książek Martina Luthera Kinga i wyraził nadzieję, że mu się spodobają. Trump zapewnił, że przeczyta wręczone mu przez Franciszka w prezencie dwie adhortacje apostolskie, ekologiczną encyklikę i orędzie na tegoroczny Światowy Dzień Pokoju.

 

Rozmowa papieża z prezydentem Stanów Zjednoczonych trwała około pół godziny. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Kolejny CIOS dla Wielkiej Brytanii! Opozycja jest zgodna: przedterminowe wybory…

Redakcja malydziennik

UWAGA!!! Porwali samolot! Chcą go wysadzić. 118 osób na pokładzie!

Redakcja malydziennik

Minęło już tyle lat, a ta śmierć ciągle jest zagadką. 40 lat temu w bramie przy Szewskiej znaleziono ciało STANISŁAWA PYJASA

Ładuję....